„Ei oodanud üldse, et sellise tulemusega saan medalile. Olin terve võistluse väga närvis, kuid olen nüüd üliõnnelik,“ ütles Väät. Finaalvõistluse kaks esimest katset läksid eestlannal aia taha. Vahetult enne kolmandat viset hakkas odaviske mõõtesüsteem streikima ning Väät pidi oma kolmandat katset pikalt ootama. „Olin väga-väga närvis, kartsin, et kui liiga kaua ootan, lähen külmaks ja tunne kaob ära. Õnneks võtsin jõu kokku ning sain tulemuse kirja,“ kirjeldas kolmandal katsel 45.47 visanud Väät.

Hõbemedali toonud vise 49.95 sündis viiendal katsel. „Medalis olin kindel alles siis kui viimasel katsel mõned tüdrukud viskasid minust vähem, enne ei julgenud väga rõõmustama hakata,“ selgitas ta. Seejuures oli Väät noorte olümpiafestivalil oma isikliku treeneri, isa Heiko Väädita. „Olime isaga terve võistluse aja läbi meie koondise treeneri Romet Mihkelsi ühenduses. Väga ilusti saime isegi hakkama!“

Kuldmedali võitis Soome odaviskaja Rebecca Helimarkka, kes viskas isikliku rekordi 51.69. Pronksmedali teenis samuti isikliku tippmargi 49.03 visanud Ungari sportlane Greta Illyes.

Naiste 100 meetri finaalis sai Miia Ott ajaga 12,18 seitsmenda koha. Ott jookseb juba neljapäeva hommikul 200 meetri poolfinaalis, sinna pääses ta täna õnneliku kaotajana ajaga 25,38. „Vanaemal oli eile sünnipäev ja mõtlesin, et tahaks talle hea sünnipäevakingi teha ning lubasin jõuda TOP10 sekka. Ta küll hindas, et mu vastaste ajad on nii kõvad, aga nüüd on kink tehtud. Ma olen väga õnnelik,“ ütles Ott. „Miia saab siit väga-väga hea kogemuse. Arusaadav, et 200 meetri jooksust on tal jalg väsinud, aga ta on väga tubli, kordas ta ju ka eeljooksu aega 12,18,“ ütles Oti treener Urmas Põldre.

Meeste 110 meetri tõkkejooksus jooksis Steven Leppoja uue isikliku rekordi 13,95 ning pääses sellega neljapäeval kell 18.50 toimuvasse finaali. Kolmikhüppaja Ruth Mary Onga sai kolmikhüppes kirja 11.55 ning lõppvõistlusele ei pääsenud.

Eesti judokatest sai Anna Liisa Nurm kehakaalus kuni 57 kg seitsmenda koha, Randy Nagel kaotas kuni 73 kg klassis avaringis.

Pallimängude individuaalturniirid on eestlaste jaoks lõppenud. Tennises langes 16 parema seas konkurentsist Samuel Mandelkorn, kes kaotas Läti tennisistile Arturs Zagarsile 3:6, 1:6. Sulgpalliturniiril läks eriti õnnetult Emilia Šapovaloval, kes andis poolatar Maja Jankole kaheksandikfinaalis nõnda kõva lahingu, et vigastas oma põlve. Šapovalova viidi igaks juhuks ka Banska Bystrica haiglasse kontrolli, kuid pikemad uuringud ootavad ees Eestis. „Teises geimis hüppasin palli järgi ja hüppasin veidi valesti, et tegin põlvele väga haiget. Praegu valutab põlv väga palju, nii kahju, et niimoodi juhtus,“ ütles Šapovalova pärast tervisekontrolli.

Ujumises pääses 100 m liblikujumises poolfinaali Kirke Madar, kes sai ajaga 1.04,27 16. koha. Miriam Jürisoo jäi 26. kohale. Poiste 4×100 m vabalt eelujumises said Kennert Jõgis, Ilja Alimov, Artjom Alteberg, Nikita Kazarevski 11. koha ajaga 3.37,38. Seejärel olid stardivalmis 4×100 m vabaujumises tüdrukud Kirke Madar, Egle Salu, Mirtel Merimaa, Miriam Jürisoo, kes ujusid välja 12. koha ajaga 4.02,72.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid