Sheffieldi Bramall Lane'i staadionile kogunenud 28 624 pealtvaataja ees valdas kohtumise alguses enam palli kodunaiskond, ent esimesel pooltunni kõige ohtlikuma olukorra tekitasid rootslannad. Kahel korral oli lähedal Stina Blackstenius, kuid tema esimese võimaluse tõrjus väravavaht ning teisel juhul raksatas ründaja löök latti. Kaane said pealt inglased 34. minutit, kui sel turniiril lõi oma kuuenda värava Beth Mead.

Alagrupis neli vastast väravate vahega 14:0 ja veerandfinaalis lisaaja järel Hispaania 2:1 alistanud inglased said teise tabamuse kätte teise poolaja kolmandal minutit, kui Meadi antud nurgalöögist skooris Lucy Bronze. Möödunud olümpial finaalis penaltiseeria järel Kanadale kaotanud Rootsi võttis aina enam riske, väga lähedal oli tabamusele taas Blackstenius, aga Mary Earpsil tal ei õnnestunudki üle mängida. 68. minutil sai Inglismaa koondislane Alessia Russo lähedalt löögile, tema esimese ürituse Hedvig Lindahl tõrjus, aga jätkuolukorras saatis Russo palli kannaga(!) väravavahi jalge vahelt sisse.

Üheksa minutit hiljem viimistles lõppskoori 4:0 Fran Kirby. Kolmapäeval selgitavad teise finalisti Saksamaa ja Prantsusmaa, EM-i võitja selgub pühapäeval Wembley staadionil.