Musetti läks finaalis vastamisi maailma kuuenda reketi, 19-aastase tähe Carlos Alcaraziga. Finaalist kujunes tõeline põnevusmatš.

Avaseti võitis Musetti 6:4. Teist setti alustas itaallane servimurdega ning pääses ette 2:0. Alcaraz suutis seisu viigistada kümnendas geimis, tehes seisuks 5:5. Järgmised kaks geimi kuulusid servijale ehk ees ootas kiire lõppmäng. Seal jäi tulemusega 8:6 peale Alcaraz. Seejuures päästis Alcaraz kolm matšpalli ning võitis 3:6 seisult viis punkti järjest.

Otsustavas setis nähti ainsat murret alles seti viimases geimis. Alcaraz asus 4:5 kaotusseisus servima, kuid otsustaval hetkel suutis Musetti hispaanlase pallingu murda ning võita kolmanda seti 6:4.

Finaalis, mis kestis kaks tundi ja 49 minutit, jäid Musetti võidunumbriteks seega 6:4, 6:7 (6), 6:4. Musetti, kellele see oli esimeseks ATP Touri tiitlivõiduks, tõuseb homses edetabelis karjääri kõrgeimale 31. kohale.

„Mul pole sõnu, finaal oli lõpuni välja nagu Ameerika-mäed,“ vahendas ATP koduleht võitja sõnu. „Carlos mängis matšpalle väga hästi, mul oli palju võimalusi. Mängu võti oli jääda rahulikuks ning olla endaga kannatlik, mis polnud lihtne. Ma ei suuda kirjeldada, mida tunnen. Oleksin nagu unes.“

Hamburgi WTA 250 turniiril võidutses laupäeval ameeriklanna Bernarda Pera (WTA 81.), kes sai finaalis 6:2, 6:4 jagu Eesti esireketist Anett Kontaveitist (WTA 2.).