Möödunud neljal õhtul mängiti Inglismaal EM-i veerandfinaale. Kolmapäeval jätkasid oma vägevat võistlust võõrustajad. A-alagrupi täisedu ja väravate vahega 14:0 võitnud Inglismaa koondis jäi Hispaania vastu kaotusseisu 54. minutil, kui viimased viis ette Esther Gonzalez. Inglismaa tuli ligi 30 000-pealise publiku ees rongi alt välja. 84. minutil viigistas mänguskoori Manchester Unitedi ründaja Ella Toone, lisaaja kuuendal minutil lõi 2:1 võiduvärava uuest hooajast Müncheni Bayerni vormi kandev Georgia Stanway.

Kodupubliku suurt toetust nautiv Inglismaa kohtub eeloleval teisipäeval veerandfinaalis Rootsiga. 1984. aasta Euroopa meistrid tegid kohtumises Belgiaga lausa 34 pealelööki (vastaste kolme vastu), ent 1:0 võiduvärava lõi Torino Juventuse kaitsja Linda Sembrant alles normaalaja teisel lisaminutil.

Tasavägised olid ka ülejäänud kaks veerandfinaali. Kaheksakordne Euroopa ja kahekordne maailmameister Saksamaa läks Austria vastu juhtima 25. minutil Lina Magulli väravast. 2:0 võidu kindlustas neile Alexandra Poppi normaalaja viimase minuti tabamus. Ajaloo esimest suurturniiride medalit jahtiv Prantsusmaa naiskond oli möödunud EM-i võitnud Hollandist mänguliselt selgelt üle, aga 1:0 võidu said nad kätte Ève Périsset 102. minutil realiseeritud 11 meetri karistuslöögist.

Saksamaa ja Prantsusmaa poolfinaal toimub eeloleval kolmapäeval, Euroopa meister selgub pühapäeval Wembley staadionil.