Naiste 400 m jooksu finaalis üritas bahamalanna Shaunae Miller-Uibo murda oma MM-ide needust. Nimelt 28-aastane naine oli juba kahekordne olümpiavõitja, kuid MM-idel polnud tal nii hästi läinud ja kuld oli puudu. 2015. aastal sai ta 400 m sprindis hõbeda Allyson Felixi järel, 2017 jäi esimesena medalita (200 m distantsil sai siiski pronksi) ja 2019. aastal läks starti suursoosikuna, kuid pidi tunnistama üllatuslikult Bahreini sportlase Salwa Eid Naseri paremust.

Nüüd võttis ta kulla, mis siiani auhinnakapist puudus. Miller-Uibo viis maailma hooaja juhttulemuse 49,11 sekundini ja edestas järgnevaid veenvalt. Finišis oli kohal abikaasa Maicel Uibo, kes teda õnnitles ja ütles, kui uhke ta oma abikaasa üle on. Teine oli Marileidy Paulino (49,60) Dominikaani Vabariigist ja kolmas Sada Williams (49,75), kes uuendas Barbadose rekordit.

Miller-Uibo ütles võistluse järel, et nüüd on ta medalikogu täielik ja ta teeb 400 m jooksuga lõpparve. Edaspidi treenib ta 200 m sprindiks ja meeleldi prooviks ka mitmevõistlust. „Tean, et 200 m jooksus on latt kõrgele seatud. Ootan seda väljakutset juba elevusega,“ ütles Miller-Uibo.

400 m tõkkejooksus oodati maailmarekordit, kuid et see nii vägev tuli, see pani õhku ahmima. 50,68! Sydney McLaughlini enda nimel olnud senine rekord oli 51,41. Hollandlanna Femke Bol teenis 52,27 sekundiga hõbeda ja teine ameeriklanna Dalilah Muhammad 53,13ga pronksi. Isegi natuke varem peetud 400 m sileda jooksu finaalis alistanuks McLaughlin tõkkeid joostes kahte naist! Kõigi aegade edetabelis edestab alles 22-aastane McLaughlin järgnevat (Muhammadi) täpselt sekundiga.

Michael Norman valitses meeste 400 m jooksu (44,29), hõbe Kirani Jamesile (44,48) ja pronks Matthew Hudson-Smithile (44,66). Maailmarekordimees Wayde van Niekerk oli viies (44,97).

Naiste odaviskes kaitses oma tiitlit austraallanna Kelsey-Lee Barber (66.91), teiseks tõusid viimase vooru visetega ameeriklanna Kara Winger (64.05) ja jaapanlanna Haruta Kitaguchi (63.27). Tõelises sentimeetrite mängus jäi hiinlannal Shiying Liul medalist puudu kaks ja austraallannal Mackenzie Littlel viis sentimeetrit.

MM-i avapäeval Peruule 20 km käimises ajaloo esimese kergejõustiku kuldmedali võitnud Kimberly Garcia Leon ei jätnud ka 35 km distantsil konkurentidele sõnaõigust. Ta võitis ajaga 2 tundi 39 minutit ja 16 sekundit. Teiseks tuli poolatar Katarzyna Zdzieblo (2:40.03) ja kolmandaks hiinlanna Qieyang Shijie (2:40.37).

„Olen alati unistanud spordis ajaloo tegemisest, olen selle suhtes väga kirglik, kuna olen harjutanud alates viiendast eluaastast,“ ütles Leon.