26-aastane ja 192 cm pikkune Van Beck alustas korvpalluri teekonda Westside High Schoolis, kus aitas meeskonnal hooajal 2013-14 tulla oma piirkonna meistriks, samaaegselt osales AAU liiga mängudes endise NBA tagamängija TJ Fordi juhendatavas TJ Ford Elite meeskonnas. Edasi liikus noormängija NCAA I divisjoni, Houstoni ülikooli, kus mängis neli aastat ning andis ennast 2018 NBA drafti üles.

Kuigi Van Beck jäi draftis valimata, sai ta järgneval kahel hooajal võimaluse töötada Los Angeles Lakersi farmklubiga G-liigas, South Bay Lakersiga kuni 2020 jaanuaris liitus ta Kolumbia meistriliigas mängiva Tigrillos de Antioquia meeskonnaga. 18 mänguga tõi ta keskmiselt 16.7 punkti, 6.6 lauapalli ja 2.7 resultatiivset söötu.

2021-22 hooaja veetis ta Hispaanias LEB Oro liigas (tugevuselt teine liiga) Palmer Alma Mediterránea Palma ridades, kus hooaja lõpuks oli ta liiga suurim korvikütt 19,5 punktiga, tabades kolmeseid 42%-lise täpsusega. Lisaks võttis ta keskmiselt 4,6 lauapalli ning jagas kaks resultatiivset söötu.

Peatreener Heiko Rannula sõnul otsiti meeskonda combo-guardi kes oleks ohtlik nii palliga kui pallita mängus ja lisas: „Wes peaks olema üks meie rünnakuliidritest ja mängija kes mängu olulisematel hetkedel visked enda peale võtab.“

Kalev/Cramo meeskond on tänase seisuga sõlminud lepingu üheksa mängijaga, kelle hulka kuuluvad lisaks Van Beck’ile tagamängijad Alterique Gilbert, Martin Dorbek, Oleksandr Kovliar ning ääremängijad Kristjan Kitsing, Taavi Jurkatamm, Artur Konontšuk, Hugo Toom ja Tanel Kurbas.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid