Seeler läheb ajalukku Saksamaa ja Hamburger SV jalgpalliklubi legendina. Lääne-Saksamaa koondise eest pidas ründaja aastatel 1954–1970 72 mängu, mille jooksul sai ta kirja 43 väravat. Ta aitas Lääne-Saksamaa 1966. aasta MM-il finaali, kus kaotati Inglismaale. Neli aastat hiljem võitis ta Mehhikos toimunud maailmameistrivõistlustel koondisega pronksi. Seelerist sai esimene mängija, kes löönud neljal erineval MM-il värava. Kokku lõi ta MM-ide käigus üheksa väravat, millega jagab kõigi aegade edetabelis 14. kohta.

Kogu profikarjääri veetis Hamburgist pärit Seeler Hamburgeri klubis. Sakslane lõi 580 mänguga koguni 490 väravat. Ta aitas klubi 1960. aastal Saksamaa meistriks ja kolm aastat hiljem DFB-Pokali võitjaks. Teenete eesti nimetati ta 2003. aastal Hamburgi aukodanikuks.

Jalgpallurina valiti ta kolmel korral Saksamaa parimaks mängijaks. 1960. aasta Ballon d'Ori valimistel teenis ta Luis Suarezi ja Ferenc Puskase järel kolmanda koha.

„Me ei unusta teda kunagi ning jääme teda alati hindama,“ vahendas BBC Hamburgi juhatuse liikme Jonas Boldti sõnu. „Uwe Seeler esindas kõike, mis iseloomustavad üht head inimest: ta oli viisakas, lojaalne, elurõõmus ning talle sai alati läheneda.“

Euroopa jalgpalli katuseorganisatsioon UEFA teatas, et enne neljapäevast naiste jalgpalli EM-i veerandfinaali Saksamaa ja Austria vahel meenutatakse Seelerit leinaseisakuga.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid