Kontaveit alustas kohtumist väga agressiivselt ning kõmmutas vastase pallinguid järjepanu punktideks. Esimeses setis õnnestus Petkovicil teenida vaid üks geimpall ja kokku võitis ta kõigest kümme punkti.

Petkovici jaoks sai saatuslikuks matši viies geim, kus ta lööki sooritades halvasti maandus ning oma reiest kramplikult kinni võttis. Kuigi esialgu üritas 34-aastane sakslanna pärast meditsiinilist vaheaega kohtumisega jätkata, siis teise seti alguses otsustas ta ikkagi edasisest mängimisest loobuda.

Homme toimuvas poolfinaalis läheb Kontaveit vastamisi venelanna Anastasia Potapovaga (WTA 63.), kes alistas veerandfinaalis 6 : 1, 6 : 3 Barbora Kreicjkova (WTA 19.).

Enne kohtumist:

Kontaveiti ja Petkovici veerandfinaal peetakse Hamburgi turniiri peaväljaku teise kohtumisena. Kuna mängudega tehakse seal algust kell 12, siis eestlanna võiks väljakule saada orienteeruvalt kell 13.30.

Enne neid astuvad võistlustulle Barbora Krejcikova ja Anastasia Potapova. Juhul, kui Kontaveiti peaks saatma edu, läheks ta poolfinaalis vastamisi just selle kohtumise võitjaga.

Kontaveit ja Petkovic on varasemalt läinud vastamisi kahel korral: 2017. aastal Rooma liivaväljakul ja eelmisel hooajal Moskvas kõva kattega väljakul. Kuigi eestlanna pole nende kohtumiste jooksul loovutanud vastasele ainsatki setti, siis midagi lihtsat tema sõnul veerandfinaalis ees ootamas ei ole.

„Andrea saab kindlasti publikult kõvasti tuge, aga mulle on sellised mängud alati meeldinud. Meil on olnud varasemalt raskeid lahingud ja eeldan, et ka homne mäng tuleb keeruline. Ootan seda kohtumist väga, sest minu jaoks on tegu järjekordse võimalusega oma füüsilist olukorda parandada,“ rääkis Kontaveit, kelle jaoks on koroonaviirusest taastumine osutunud oodatust pikemaks.