Kuigi kogu eelneva turniiri vältel polnud Inglismaa lubanud lüüa endale ühtegi väravat, kulges veerandfinaali normaalaeg valdavalt hispaanlannade taktikepi all. Kohtumise 54. minutil saigi Hispaania lõpuks oma tahtmise kätte, kui vahetusest sekkunud Athenea del Castillo leidis täpse sööduga Esther Gonzalezi, kes lõi palli alla nurka.

Viimase kümnekonna minuti jooksul panid inglannad vastastele korraliku surve peale, mis 84. minutil päädiski väravaga. Alessia Russo suunas paremalt äärelt tulnud tsenderduse peaga värava ette ning Ella Toone'il ei jäänud muud üle, kui mänguvahend mõnelt meetrilt võrku susata.

Lisaajal oli Inglismaa selgelt üritavam pool ja 96. minutil mindi kohtumist Georgia Stanway kauglöögist ka juhtima. Kuigi hispaanlannad proovisid innukalt mängu tagasi tulla, siis paraku see ei õnnestunud ning 2 : 1 seisul ka kohtumine lõppes.

Inglismaa läheb poolfinaalis vastamisi kas Rootsi või Belgiaga.