Kontaveit alustas avasetti kohe servimurdega, kuid andis selle järgmises geimis kiirelt tagasi. Hiljem suutsid mõlemad tennisistid korra oma pallingut hoida, kuniks eestlanna taas murdega juhtima pääses. 5:3 seisul jäi rootslanna uuesti oma servigeimis hätta ning Kontaveit lõi avaseti 6:3 lukku.

Kuigi teise seti alguses olid mõlemal tennisistil omad murdevõimalused, siis taaskord oli Kontaveit see, kes pikema õlekõrre haaras, asudes setti 3:1 juhtima. Pärast seda eestlanna enam kordagi tagasi ei vaadanud ning matši viimases geimis õnnestus tal kohtumine murdega lõpetada.

Kontaveit servis mängu jooksul kaks ässa ning ühegi topeltveaga ei patustanud. Rootslanna ei saanud kirja ainsatki ässa ja tegi koguni viis topeltviga. Üheksast murdepallist realiseeris Kontaveit viis, Petersonil õnnestus viiest murdevõimalusest realiseerida üksainus. Kokku kestis kohtumine tund ja 18 minutit.

Veerandfinaalis läheb Kontaveit vastamisi sakslanna Andrea Petkoviciga (WTA 67.).

Enne kohtumist:

Avaringis rumeenlanna Irina Bara (WTA 125.) 6:3, 7:6 (3) alistanud Kontaveiti jaoks on Hamburgi turniir esimene pärast Wimbledoni, kus ta teises ringis konkurentsist langes. Eestlanna, kelle jaoks on koroonaviirusest taastumine osutunud oodatust pikemaks, rääkis, et füüsiline vorm läheb aina paremaks. „Tervis on korras. Enne turniiri tegelesin füüsilise ettevalmistusega, aga mul pole veel pikalt olnud aega seda teha. Füüsiline vorm läheb paremaks, kõik liigub õiges suunas,“ rääkis Kontaveit, kes sai turniirile korraldajatelt vabapääsme.

Kolmapäeval toimuvas kaheksandikfinaalis ootab Kontaveiti ees Eesti juurtega Rootsi tennisist Rebecca Peterson (WTA 93.), kellega eestlanna kohtus korduvalt juba noorteklassides. Viimati mängisid nad omavahel mullu oktoobris toimunud Rumeenia WTA turniiri poolfinaalis. Toona jäi Kontaveit peale 6:3, 6:2. „Rebecca mängib väga hästi. Homme ootab ees hea väljakutse. Homme peaks õhutemperatuur olema koguni 38 kraadi,“ muigas ta. „Ise ma endale pingeid peale ei pane. Juulikuu ongi mul mõeldud füüsilise ettevalmistuse kuuks. Homme on järjekordne võimalus selleks. Loodetavasti õnnestub hea mäng teha.“