Ülevaate jõudude vahekorrast pani kokku väljaande rahvusvaheline ekspertpaneel, toetudes viimase aja tulemustele. Kümnevõistluses moodustavad nende arvates esikümne Damian Warner (Kanada), Kevin Mayer (Prantsusmaa), Kyle Garland (USA), Pierce LePage (Kanada), Zach Ziemek (USA), Ayden Owens-Delerme (Puerto Rico), Ash Moloney (Austraalia), Lindon Victor (Grenada), Leo Neugebauer (Saksamaa) ja Cedric Dubler (Austraalia).

Nädalavahetusel on Eesti mitmevõistlejate triol võimalik näidata, et ameeriklaste valik on väär. Meie eksperdid – näiteks Erki Nool ja Andrei Nazarov – usuvad, et nii Janek Õiglasel, Maicel Uibol kui ka Johannes Ermil on šansse jõuda esikaheksasse.

Rasmus Mägi jõudis MM-il 400 m tõkkejooksus finaali ja seda ka ennustati. Track and Field Newsi järjestus on järgmine: Alison dos Santos (Brasiilia), Rai Benjamin (USA), Karsten Warholm (Norra), Kyron McMaster (Briti Neitsisaared), Trevor Bassitt (USA), Khallifah Rosser (USA), Yasmani Copello (Türgi), Rasmus Mägi (Eesti), Jaheel Hyde (Jamaica), Ezekiel Nathaniel (Nigeeria).

Kui vaadata tegelikku finaali koosseisu, siis ainsana suutis eksperte esikaheksasse jõudmisega üllatada prantslane Wilfried Happio. Küll aga ei jõudnud edasi Copello ja McMaster.

Kuidas on läinud teiste aladega? Nii ja naa. Meeste kuulitõukes pandi täppi kaks esimest (Ryan Crouser, Joe Kovacs, kolmandaks pakuti tegelikult neljandaks jäänud Tom Walshi). Meeste 100 m sprindis teati ette võitjat (Fred Kerley) ja esiviisikusse pakuti ka ülejäänud medaliste. Kaugushüppes aimati, et poodiumile jõuavad nii Miltíadis Tentóglou kui ka Simon Ehammer. Naiste 100 m sprindis olid esikolmikus kõik nimed õiged, kuid seda ei nähtud ette, et Shericka Jackson saab hõbeda ja Elaine Thompson-Herah pronksi.

Track and Field Newsi meeste valik on SIIN ja naiste oma SIIN.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid