Differt: EOK palgale saamine on hea, kuid oleksin tahtnud medalit
(1)Füsioterapeudina töötav epeevehkleja Nelli Differt sai elu esimesel MM-il kaheksanda koha.
Läks aega, mis läks, aga nüüd on see tehtud – Läänemaa haigla füsioterapeudist ja amatöörvehklejast Nelli Differtist sai professionaal. Elu esimesel MM-il jõudis ta kaheksa parema hulka ja teenis sellega välja EOK B-kategooria palga.
Uskumatu, kuid tõsi – Kairos toimunud MM oli 31-aastasele Differtile esimene. Kadettide ja juunioride klassis kuulus ta maailma paremikku, võitis seitse tiitlivõistluse medalit, kuid järgmise tosina aasta jooksul ei pääsenud kordagi ei EM-ile ega MM-ile. Alati oli Eestis temast paremaid. Nüüd siis viimaks...
„See, et Nelli debüüdil läbi ei põlenud, näitab tugevust,“ kiitis Differti treener Helen Nelis-Naukas. „Ta on paari viimase aastaga meeletult arenenud ja peas asjad korda saanud, aga selle nimel ka meeletult rüganud. Hiina kalendri järgi on Nelli sündinud hobuse aastal ja ta ongi tööhobune.“
Nelli Differt on sündinud hobuse aastal ja ta ongi tööhobune.
Avaringis alistas Differt Singapuri vehkleja Kiria Abdul Rahmani 15 : 14 („Varahommikul oli mul pinge peal“), seejärel olümpiavõitja ukrainlanna Jana Šemjakina 15 : 9 („Pinge oli kadunud, näitasin, milleks võimeline olen“) ja siis kahekordse Euroopa meistri prantslanna Marie-Florence Candassamy 15 : 10 („Hammustasin ta lahti“).
Veerandfinaalis pidi Differt paraku vastu võtma 11 : 15 kaotuse kahekordselt maailmameistrilt itaallannalt Rossella Fiamingolt. „Fiamingo on kogenud vehkleja. Ta korrigeeris matši jooksul oma vehklemist ja surus selle mulle peale,“ ohkas Differt. „Kahju. Pääsemine EOK palgale on mõistagi tore, aga ma tahtsin siit medalit. Õige pisut jäi puudu.“
Valmistub Pariisi olümpiaks
Treener Nelis-Naukas tõdes, et Differt oli kokkuvõttes pettunud: „Ta on jõudnud tasemele, kus võib võita keda tahes ja võinuks siingi MM-il hea õnne korral kulla kaela saada.“
Kõige suurem hirm on treeneril selle ees, et õpilane ei suuda füsioterapeudi ametit jätta. „Tööampse hakkab Nelli niikuinii võtma, ta loomus on selline,“ kurtis Nelis-Naukas. „Aga loodetavasti saame nüüd kaks korda päevas trenni teha: hommikuti füüsilist, õhtuti vehklemist. Seni pidime kõik pakkima ühte harjutuskorda, mis venis nelja tunni pikkuseks. Kusjuures Nelli tuli sageli treeningule päevatööst väsinuna.“
Differt kinnitas, et järgmised kaks aastat pühendub ta Pariisi olümpiaks valmistumisele. „Kuidas tööga saab, ma veel ei tea, mõtlen sellele pärast naiskonnavõistlust. Augustis olen kindlasti ametipostil, sest pole ilus, kui patsiendid lehest loevad, et nende füsioterapeut lahkub.“
Irina Embrichile lõppes MM teises, Erika Kirpule kolmandas ringis. Maailmameistriks krooniti korealanna Sera Sonf, kes alistas finaalis sakslanna Alexandra Ndolo.