Augusti esimese nädala lõpuks oli ametlikke üleminekuid kokku 23, sealjuures arvesse ei lähe lepingupikendused korvpalluritega, kes kandsid ka eelmisel hooajal meeskonna vormi (vaata näiteks: Tartus jätkavad noormängijad). Hinde puhul lähtub siinkirjutaja meeskonda sobitumisest, tema varasemast tasemest, võimalikust mänguajast ja muust. Oluline on seegi, et erinevalt möödunud hooajast ei lähe Läti mängijad enam kirja kohalike meestena (loe: nende registreerimine pole enam tasuta), erand tehti vaid ühe ukrainlase toomisele. Kui esimese nelja välismängija registreerimine Eesti-Läti liigasse maksab klubidele 600 eurot, siis alates viiendast on see summa juba 7000 eurot.

6.8 | Keila sõlmis lepingu Sten Saaremäeliga
Mida tegi Saaremäel eelmistel aastatel?
Hooajal 2016-2017 murdis vaid 17-aastane tagamängija Rakvere Tarva rotatsiooni, kus ta võitles minutite eest Siim-Markus Posti ja teistega. Noor talent viskas 27 liigamängus keskmiselt ligi seitse punkti (visketabavus platsilt 33%) ja andis ligi kaks korvisöötu. Näis vaid aja küsimus, millal viskeprotsendid kerkivad ja keskmine punktisumma kasvad kahekohaliseks. Ent mingil põhjusel sellist arenguhüpet ei tulnud järgmisel hooajal Pärnu Sadam ega tagasi Tarva naastes – ka möödunud aastal olid tema keskmised numbrid ca seitse punkti ja kaks korvisöötu.
Mis rolli saab Saaremäel Keilas? Kuna samal nädala kuulutati välja ka lätlasest mängujuht Marcis Vitols (Jep, sellest tuleb juttu allpool), siis on Sten äkki esimene-teine mees pingilt. Või siis mahutatakse nad koos platsile? Eks oleneb sellest, keda Keila juurde hangib.
Hinne üleminekule: 4. Keila tõi tiimi 23-aastase mängija, kelle arvel on Eesti-Läti ja Eesti liigas 183 matši ning kelle kvaliteet on teada. Suure arenguhüpet ei tasu Stenilt enam oodata, aga Keila tasemel satsis peaks ta olema üsna asjalik pusletükk.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid