Juunis Meistrite liiga eel-eelringis Reykjaviki Vikingurilt häbistava 1:6 kaotuse saanud FCI Levadia saab eurohooaega jätkata konverentsiliiga teises eelringis. Eile õhtul selgus Eesti valitseva meistri järgmine vastane, kelleks on Hibernians. Malta klubi kaotas CL-i eelringi avakohtumises võõrsil iirlaste Shamrock Roversile 0:3, eilses kordusmängus leppisid klubid väravateta viiki.

Malta meeskond võõrustab Levadiat 21. juulil, korduskohtumine toimub nädal hiljem Lilleküla staadionil. Hibernians on Eesti satsidele kõigiti tuttav vastane. Möödunud suvel jäid nad Meistrite liiga eelringis kahe mängu kokkuvõttes 0:5 alla Tallinna Florale, 2017. aastal alistasid maltalased koondtulemusega 3:0 FCI Tallinna (hiljem Levadiaga leivad ühte kappi pannud FC Infonet, mis ei tohtinud eurosarjas sponsornime kasutada - E. K.).

Levadia konkurentsist lülitanud Vikingur pidas aga kaks põnevuslahingut Rootsi meistri Malmöga, kus avamängus võtsid viimased raske 3:2 võidu. Korduskohtumist läksid islandlased 15. minutil juhtima, kuid poole tunni pärast oli tablool Malmö eduseis 3:1. Islandlased suutsid 76. minutiks jõuda 3:3 viigini, aga hoolimata marulistest rünnakutest lisaajale viivat neljandat nad ei suutnud lüüa ning Reykjaviki sats jäi kahe matši kokkuvõttes alla 5:6.

Teisedki meie naabrid pidasid Meistrite liiga eelringis maha tasavägised lahingud. Soomlaste HJK oli võõrsil Riia RFSi vastu taga 0:2 (kahe mängu kokkuvõttes 1:2), ent Murilo 75. minuti värav aitas Helsinki klubi lisaajale. Kuna seal väravaid ei nähtud, siis selgus edasipääseja 11 meetri karistuslöökide seerias, kus soomlased jäid peale 5:4. Ainsa Baltimaade klubina jätkab Meistrite liiga konkurentsis Vilniuse Žalgiris, kes alistas lisajaale läinud mängus Nigeeria ründaja Mathias Oyewusi väravast 1:0 Kosovo võistkonna Suharekësi Ballkani.

Eesti klubid tulevad sel nädalal murule konverentsiliiga esimese eelringi korduskohtumistes. SJK võõrustab neljapäeval kell 19 FC Florat, avamängu Tallinnas võitsid florakad 1:0. Samal ajal võtab esimese kohtumise 3:2 võitnud Paide Linnameeskond Pärnus vastu Gruusia satsi Tbilisi Dinamo.