AIU dopinguküttide sõnul sai Nijel Amos teate kätte Eugene’is asuvas MM-külas kohaliku aja järgi teisipäeva hommikul. Mehe proovist tuvastati alates sellest aastast keelatud ainete nimekirja kuuluv GW1516. Algselt sünteesiti seda substantsi rasvumise, diabeedi ja muude ainevahetusega seotud probleemide raviks, ent kliinilised uuringud näitasid, et see suurendab kasutajal vähiriski. Nii pole see inimestele heakskiidetud aine ja seda ei tohi kasutada isegi toidulisandites.

Botswana kergejõustiklane sai 2012. aasta Londoni olümpiamängudel 800 meetri jooksus hõbemedali ajaga 1.41,73, mis on ühtlasi riigi tippmark ja siiani kõigi aegade tabeli kolmas tulemas. Toonase jooksu võitis tänini püsiva ilmarekordiga keenialane David Rudisha.

28-aastast Amost testiti selle aasta 4. juunil, päev hiljem sai ta Rabatis Teemantliiga galavõistlusel ajaga 1.45,66 teise koha. Lisaks 800 meetri jooksule pidanuks Amos maailmameistrivõistlustel esindama Botswana 4x400 meetri teatemeeskonda. Kuigi tema kodus on olümpiamedal, siis MM-idel on seni Nijel jäänud tühjade pihkudega.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid