Nimelt hakkas kamp indialasi korraldama „India kriketi kõrgliiga“ nimelist võistlust, millel polnud tegeliku võistlussarjaga loomulikult mingit pistmist.

Pettus ise nägi välja selline, et korraldajad palkasid endale hulga töötuid kaasmaalasi, kel tuli kehastuda professionaalseteks kriketimängijateks ja kohtunikeks, vahendab Sky Sports.

Mängijatele aeti selga ametlikud võistlusvormid ning kusagilt leiti ka mees, kes oskas India spordikommentaatorit Harsha Bhogle'it väga oskuslikult jäljendada.

Seejärel seati sobivale põllulapile kaamerad üles ning hakati kohtumisi Youtube'i otseülekande vahendusel vaatajateni tooma, kusjuures tegelik meistriliiga oli juba kolm nädalat varem lõppenud.

Internetist alla laetud helid muutsid aga ülekande sedavõrd usutavaks, et pahaaimamatud Venemaa spordipanustajad jäid asja uskuma ning hakkasid Telegrami kaudu mängudele raha panema.

Lõpuks sai politsei siiski pettusele jälile ning neli mängude organiseerijat võeti vahi alla. Kuna Indias on spordile panustamine rangelt keelatud, siis ootab pettureid ilmselt ees ka reaalne vanglakaristus.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid