Ülidramaatilise Suurbritannia etapi võitnud Sainzil oli varasema 149 sõiduga ette näidata 11 poodiumit, kuid esikohast oli ta seni ilma jäänud. 150. katsel täitis 27-aastane hispaanlane suure unistuse.

Meeskonna boksis Sainzi võidu järel aga suurt pidu ei peetud.

Ferrari tuliõuna sisu peitub selles, et vahepeal olid parimad võiduvõimalused hoopis Sainzi tiimikaaslasel Charles Leclercil, aga veidi enam kui kümme ringi enne lõppu toodi Esteban Oconi (Alpine) katkestamise tõttu rajale turvaauto. Tippudest käisid kõik peale Leclerci boksis rehve vahetamas ning vanemate rehvidega monacolane ei suutnud enam võidu eest heidelda. Teisel kohal olnud Sainz sai Leclercist mööda ja tõi Ferrari esimesena finišisse. Leclerc leppis neljanda kohaga.

Paljud meeskonnaga seotud isikud ei olnud Leclerci rajale jätmisega aga sugugi rahul ning endise Ferrari pressiülema Alberto Antonini sõnul on tiimis õhk pingetest paks. „Mulle on öeldud, ja ma usaldan oma allikat, et pärast Silverstone GP lõppu leidis Ferrari boksis aset kole episood. Väidetavalt keeldus mingi osa Ferrari tiimi liikmetest poodiumitseremoonial oselemisest. Ma usun, et see vastab tõele ja sellisel juhul pole seis sugugi kiita,“ kirjutas Antonini formulapassion nimelises blogis.

„Kui garaažis leiab aset tervislik rivaliteet, siis selles pole midagi halba. On täiesti normaalne, et mehaanikud hoiavad „oma sõitjale“ pöialt, aga meeskonna peamiseks eesmärgiks peaks olema võitmine,“ lisas Antonini.

MM-sarja üldarvestuses on kümne etapi järel hõivanud kaksikjuhtimise Red Bulli piloodid. Max Verstappen on kogunud liidrina 181 punkti ning Sergio Perez hoiab 147 silmaga teist positsiooni. Neile järgnevad Leclerc ja Sainz, kellel on vastavalt 138 ja 127 punkti.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid