Štelmahers oli eelmisel kolmel hooajal Kalev/Cramo peatreener. 2020. ja 2021. aastal viis ta satsi Eesti meistriks, lisaks võitsid tallinlased 2021. aasta kevadel Eesti-Läti korvpalliliiga. Kuid tänavu jäi Kalev/Cramo tühjade pihkudega nii karikasarjas, Eesti kui ka Eesti-Läti liigas.

Juunis teatas Kalev/Cramo mänedžer Ramo Kask, et kahe osapoole koostöö enam ei jätku. „Eelmisel kahel aastal olid tulemused väga head, sel hooajal läks erinevate halbade asjade kokkulangemiste tõttu teistmoodi. Lahku läksime sõbralikult,“ ütles ta. Mõned päevad hiljem nimetas Kalev/Cramo uueks peatreeneriks Heiko Rannula.

Lätlane ei jäänud siiski pikalt töötuks. Hollandi sats Zorg en Zekerheid Leiden Basketball teatas sel nädalal, et Štelmahersiga sõlmiti aastane leping. 120 000 elanikuga Leideni linna esindussats on viimastel aastatel näidanud võimu. 2020–21 hooajal võitsid nad Hollandi liiga, alates möödunud aastast panid Belgia ja Hollandi satsid leivad ühte kappi ja võistlevad ühises BNXT liigas. Sealgi võitis Leiden kulla, kusjuures poolfinaalis panid nad kotti Oostende, kellelt Kalev/Cramo sai meistrite liiga alagrupis kaks kaotust.

„Mul on au saada eelmise hooaja BNXT liiga meistri peatreeneriks. Minu eesmärk on jätkata võidukalt ning veelgi enam tugevdada organisatsiooni kaubamärki,“ rääkis Štelmahers uue tööandja kodulehe vahendusel.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid