Esimesel poolajal olid juhtohjad kergelt soomlaste käes, kui parimal juhul oli omal ajal korraks Eestiski mänginud Petri Virtaneni juhendatav meeskond ees kümne punktiga - 26:16. Peatreener Alar Varraku juhendatav Eesti esindus tuli aga mängu tagasi ja suurem vahe tehti sisse 15:0 vahespurdiga, mis tõi tabloole seisuks 57:44, vahendas basket.ee.

Soome koondist ei aidanud ka suurepärane kolmeste tabavus (10/19 ehk 52,6%; Eestil 8/24 ehk 33,3%) ning kümme enamteenitud vabaviset (26, Eesti 16 vastu), kuna eestlased sundisis vastaseid tegema 26 pallikaotust (Eestil 16), millest meie noormehed teenisid 25 kiirrünnakupunkti. Väga suur erinevaus oli ka kolmesekundialast visatud punktide osas, lausa 52:24.

Eesti U20 koondise eest käis väljakul 14 noormeest ning vaid ühel mängijal läksid mänguminutid napilt üle kahekümne. Efektiivseimana kogus 19,5 minutit platsil viibinud Joonas Riismaa suurepärase visketabavusega (kahesed 5/5, kolmesed 2/3 ja vabavisked 2/2) 18 punkti. Igapäevaselt Itaalia esiliigas palliv ja juba ka rahvuskoondise debüüdi teinud Riismaa hankis ka 6 lauapalli.

Johannes Kirsipuu kogus 14,5 minutiga 17 punkti, seitse silma viskasid koguni viis mängumeest: Jorgen Rikberg, Sverre Aav, Kristen Kasemets, Gregor Kuuba ja Joosep Heinla. Mängujuhina paistis silma Kasper Suurorg, kes kolme punkti kõrvale jagas mängu parimad kaheksa resultatiivset söötu.

Soome U20 koondise resultatiivseim oli 19 punkti visanud Hugo Boman, Sebastian Lindberg lisas 16 silma ning Aarni Korkiatupa ja Eemi Luukkonen tõid kumbki kaheksa punkti.

Eesti ja Soome U20 koondised kohtuvad TalTechi spordihoones veel ühes kontrollmängus reedel, 1. juulil kell 14.00.