Wimbledoni suure slämmi turniiri teise ringi kohtumisest Anett Kontaveiti (WTA 3.) ja Jule Niemeieri (WTA 97.) vahel tõotas vähemalt avaseti lõpuni tulla tasavägine heitlus, kus määravaks saavad väikesed nüansid, nagu viienda geimi õnnetu võrgutrips, millest Niemeier sai avaseti ainsa murdepalli ja mille ta ka tänu Kontaveiti eeskäeveale ära kasutas. Ometi ei võitnud Kontaveit teises setis enam geimigi ega jõudnud murdepallinigi ja kaotas senise turniiri suurima üllatusena kirja läinud kohtumise 58 minutiga 4 : 6, 0 : 6.

Kontaveit jäi hätta 22-aastase Niemeieri tugevate, kiirusega kuni 190 km/h tuhisevate servide ja löökidega ning tegi neli topeltviga. Parim võimalus mängu pööre tuua tekkis Kontaveitil teise seti teises geimis, kus ta esimest ja viimast korda jõudis vastase pallingul tasamänguni.