Kuigi Nadalil õnnestus kaks esimest setti küll numbriliselt veenvalt võita, siis tegelikult mängis Cerundolo nagu võrdne võrdsega. Kolmandas setis võidutseski juba noor argentiinlane ning ka neljandas setis oli Nadal see, kes esimesena oma pallingu loovutas. Cerundolo suutis oma edu hoida kuni 4:3 seisuni välja, aga siis said närvid 23-aastasest tennisist võitu. Kahekordne Wimbledoni tšempion võitis kerge vaevaga kolm geimi järjest ning lõi kolm tundi ja 33 minutit kestnud kohtumise lukku.

36-aastane hispaanlane realiseeris 14-st murdepallist kuus. Cerundolo vastavad numbrid olid 18 ja neli. Nadal sai kirja 23 äralööki ning 30 lihtviga. Cerundolo sooritas 30 äralööki ja patustas 46 lihtveaga.

Hooaja kolmandat suure slämmi tiitlit jahtiv Nadal kohtub teises ringis leedulase Ricardas Berankisega (ATP 106.), kes sai 6:4, 7:5, 6:3 jagu ameeriklasest Sam Querrey'st (ATP 157.).