F-500 võistlus Zninis algas Erko Aabramsile murettekitavalt. Probleemid oli mootori elektrisüsteemis. Ajasõidu kolmas koht ei olnud just parim, aga võis antud olukorras rahule jääda. Ajasõidu võit läks itaallasele Giuseppe Rossile ja teise aja sõitis välja slovakk Marian Jung.

Esimeses sõidus sai Aabrams hea lähte ja asus koos Rossiga võistlust juhtima. Esimesel kahel sirgel suri Aabramsi mootor mitmeid kordi välja. kuid õnneks läks siis uuesti käima. Ainsaks lahenduseks oli natuke hoogu järgi anda ja kurve mitte nii teravalt võtta, kuid see tähendas koha kaotust Jungile ja kõva tööd hoidmaks selja taga ungarlast Henzci. Viimasel ringil läks väga pinevas duelli Rossi ja Jungi vahel lendu Rossi paat ning sõit katkestati punase lipuga. Sõiduvõit Jungile, Aabrams teine ja Henzc kolmas.

Pühapäevaseks teiseks sõiduks oli Aabramsil mootorist viga üles leitud ja vigane massiühendus eemaldatud. Tema start õnnestus hästi ja kuuenda ringini juhtis Aabrams sõitu kindlalt, kuni purunes mootori veovõll ning sõit tuli eestlasel katkestada. Jung võttis sõiduvõidu , teine oli poolakas Zielinski ja kolmas ungarlane Havas.

Enne viimast sõitu oli Aabramsil võimalus veel püüda etapi teist kohta ja ühtlasi ka MM-sarja liidrikohta. Peale starditulete kustumist oli Aabramsi start nii hea, et peale teist pööret oli ta juba liider Jungi ja Zielinski ees. Tehnika pidas kolmanda sõidu ilusti vastu ja kokkuvõttes teenis Aabrams MM-etapilt teise koha Marian Jungi järel.

Ühtlasi tõusis Aabrams tänu teisele kohale MM-sarja kokkuvõttes liidriks kuuepunktilise eduga Attila Havasi ees.

F-500 MM-sarja järgmine etapp sõidetakse juuli lõpus Rootsis.

Itaalias Brindisis sõideti MM-sarja hooaja esimene etapp paadiklassile F-4, kus Eestit oli esindama sõitnud Stefan Arand. Möödunud hooaja parimaks tulemuseks oli Stefanil Euroopa meistritiitel ja nüüd oli aeg ennast proovile panna MM-sarjas.

F-4 MM-sarja etapil sõidetakse kaks sõitu - üks laupäeval ja teine pühapäeval. Kirja lähevad nad aga täiesti eraldi võistlustena. Võisteldi Aadra merel, mis on erinev teistest radadest ja selle võistluspaiga seadistusega Arandil kogemus puudus.

Ajasõit nii hästi ei läinud, kui Arand oleks soovinud. Ta teenis välja kolmanda stardikoha soomlase Tino Lehto ja rootslanna Mathilda Wibergi. See tähendas liidriks tõusmise võimalust ainult ülihea stardi korral. Start Arandil aga õnnestus ja kohe sõidu alguses saavutas ta liidripositsiooni Lehto ees. Sõidu jooksul tekkisid küll mõned teravad olukorrad, aga ruudulipu langedes oli Arand endiselt liider. Teine koht kuulus Lehtole ja kolmas oli Jarno Vilmunen Soomest.

Pühapäevasel võistlusel mahtusid ajasõidus viis pilooti 0,7 sekundi sisse, aga Arandil jäi ikka veel kiirusest puudu ja tema startis põhisõitu neljandalt kohalt. Ajasõidu kaksikvõit läks soomlastele Jarno Vilmunenile ja Tino Lehtole ning kolmas oli Mathilda Wiberg.

Stardist sai Arand minema hästi, kuid sarnaselt esimesele võistlusele see kord liidriks minna ei õnnestunud. Järgnevad 30 km hoidis ta küll liidrit Tino Lehtot korraliku pinge all aga Lehto vigu ei teinud ja temast mööduda ei õnnestunud. Tagapool nähti katkestamisi ning erinevaid piruette ja kõigi üllatuseks tuli kolmandana üle finisijoone kohalik Itaalia piloot Oleg Bocca.

Peale kahte esimest võistlust juhivad MM-sarja võrdsete punktidega Arand ja Lehto. Sarja teine etapp sõidetakse septembris Leedus.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid