„Mäng oli tõusude ja mõõnadega. Tundsin, et alustasin väga hästi, aga siis läks mu tase natuke alla. Olen väga rahul, et avaseti enda poole kallutasin ja teises setis juba palju paremini mängisin. Mul on hea meel, et ma selle mängu vastu pidasin. Isegi kui korraks energia kukkus, leidsin selle peagi jälle üles. Ei olnud sellist ühtlast ärakukkumist. Üks mäng on peetud, homme on lihtsam päev. Eks homme ole näha, kuidas keha täispikast mängust toibunud on. Raske on ennustada, kuidas ma end homme tunnen,“ avaldas Kontaveit lootust, et on koroonaviirusest tulenenud vormilanguse lõplikult seljataha jätnud.

„Stabiilsus on see, mida mul praegu on vähem, kui võiks olla. Üldiselt ühtegi sellist elementi, mida saaks parandada, ei ole. Servisin okeilt, tõrjusin küllaltki hästi, mängisin tagajoonelt korralikult. Vahel tulevad mõned rumalad vead sisse, aga neid olukordi on võimalik mängides kindlamaks saada,“ sõnas Kontaveit, et parandamisruumi on aga veel küllaga.

Vihmapausi tõttu löödi Wimbledoni mängude kava korralikult uppi, aga Kontaveit sellest ennast häirida ei lasknud. „See on ju siin tavaline,“ muigas ta. „Ikka sajab Wimbledonis vihma. Selleks tuleb alati valmis olla. Korra tegin isegi juba mängu soojenduse ära.“

Teises ringis kohtub Kontaveit kolmapäeval sakslanna Jule Niemeieriga (WTA 97.), kellega ta varem mänginud ei ole. Niemeier sai täna kindla 6:1, 6:4 võidu hiinlanna Xiy Wangi (WTA 105.) üle.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid