Eesti autorallil on pikk ja väärikas ajalugu, kuid see on nagu hästi hoitud saladus, millest teavad vaid vähesed. Neli aastat tagasi hakkas tänavune WRC Rally Estonia võistluste juht Urmas Roosimaa ja tema meeskond kooseisus Indrek Rand, Madis Kers, Karli Pikk, Alar Hermanson ja Olaf Suuder omavahel vahetama Eesti autoralli ajaloo infot. Kuna teadmisi kogunes aina juurde, siis tekkis ühel hetkel küsimus, et kuidas seda kõige õigem talletada oleks rallihuviliste jaoks. 2021. aasta 10. jaanuaril trükkis Roosimaa arvutisse Eesti autoralli ajalugu kajastava raamatu esimesed read, mis päädis rohkem kui aasta hiljem trüki värske raamatu ilmumisega.

„Kui keegi teab, et ta isa, vanaisa või tuttav sõitis omal ajal rallit ja pole enne kuskilt selle kohta andmeid leidnud, siis suure tõenäosusega on nüüd see info kaante vahel. Teine asi on huvi ralliajaloo vastu – kust me tegelikult tuleme. Kui täna on inimene avastanud, et autoralli paneb ta südame põksuma, siis usun, et laiem seltskond ei tea fakte, mis on kunagi toimunud,“ sõnas eestvedaja ja autor Urmas Roosimaa.

Eesti autoralli legendi Uno Aava sõnul sai ta raamust korraliku nostalgialaksu. „Minu jaoks see raamat on pool elu, sest kui ma raamatu teen lahti ja vaatan alates 1958. aastast, kui ma võtsin osa esimesest rallist ja kuni aastani 1988, kuni ma olin tegev, siis kõik need nimed, keda ma loen raamatust tulevad meelde, need inimesed, nende inimeste näod ja nende ütlused.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid