Rizatdinova sõnul hakkasid venelased teda vastikute sõnumitega kostitama pärast seda, kui ta toetas eelmisel suvel Tokyo olümpial avalikult Iisraeli iluvõimlejat Linoy Ashramit.

„See oli esimene kord, kui kogesin nende [venelaste] agressiooni. Nad olid tavalised 14-16-aastased võimlejad Venemaalt, kes kommenteerisid „kuidas te julgete, meie võimlejad on parimad!“,“ ütles Rizatdinova YouTube'i postitatud videos.

Ashram võitis Tokyos olümpiakulla kahe Venemaa ja ühe Valgevene iluvõimleja ees. 22-aastane Ashram katkestas ühtlasi venelaste pika võiduseeria, mis oli olümpial kestnud juba alates 2000. aastast.

„Julgustasin teda ja õnnitlesin teda sotsiaalmeedias. Olin tema võidu üle väga õnnelik, sest lõpuks muutus meie spordis midagi,“ lausus Rizatdinova.

Ukrainlanna sõnul soovisid noored Venemaa võimlejad muu hulgas ka tema surma.

„Tuletan ka meelde, et ükski Venemaa iluvõimleja pole Ukrainat ühegi sõnaga toetanud. Üldiselt toetab valdav enamus Venemaa ja Valgevene sportlasi nende koduriikide režiime,“ ütles Rizatdinova veendunult.

Ukrainlanna lõpetas oma sportlaskarjääri 2017. aastal, kui oli 24-aastane. Ta võitis Rios (2016) olümpiapronksi ja tuli 2013. aastal maailmameistriks.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid