Gabriel Landeskog ja Valeri Nitšuškin viisid avakolmandiku keskpaigaks Colorado 2:0 juhtima. Kõigest kolm minutit viskas Nick Paul Tampa Bay poolelt ühe värava tagasi. 18. minutil viis soomlane Artturi Lehkonen Colorado tiimi taas kahe väravaga ette.

Teisel perioodil suutis mullune meister aga seisu viigistada, kui väravad viskasid Ondrej Palat ja Mihhail Sergatšov. Kuna kolmandal perioodil enam väravaid ei nähtud, ootas ees lisaaeg.

Lisaajal tõi Avalanche'ile võidu Andre Burakovsky, kes oli täpne teisel minutil.

Nelja võiduni peetav finaalseeria jätkub Eesti aja järgi ööl vastu pühapäeva.

Tampa Bay Lightning on kolmekordne Stanley karikavõitja, triumfeerides NHL-is seejuures kahel viimasel hooajal. Colorado Avalanche on ihaldatud karika võitnud kahel korral, viimati 2001. aastal.