Costa Rica alistas Dohas toimunud Põhja- ja Kesk-Ameerika (CONCACAF) ning Okeaania (OFC) konföderatsioonide omavahelises play-off mängus 1:0 Uus-Meremaa.

Kohtumise ainus värav sündis juba kolmandal minutil, kui võrku sahistas endine Londoni Arsenali mängumees Joel Campbell. 39. minutil lõi vastaste poolelt värava Newcastle Unitedi mängija Chris Wood, aga VAR tühistas tabamuse, sest sellele eelnenud olukorras määrati uusmeremaalaste kahjuks viga.

Uus-Meremaa jäi 67. minutil ka arvulisse vähemusse, kui punast kaarti lehvitati Kosta Barbarousesele. Vaatamata uusmeremaalaste pingutustele (pallivaldamine nende kasuks 67% - 33%; pealelöögid 15 - 4) nad enam viigiväravani ei jõudnud.

Costa Rica tagas koha E-alagruppi, kus ootavad ees Hispaania, Saksamaa ja Jaapan. Costa Rica jõudis jalgpalli MM-ile viiendat korda, seejuures kolmandat korda järjest. Parim tulemus pärineb 2014. aastast, mil nad jõudsid üllatuslikult veerandfinaali. Toona tegi eriti säravalt nime omale väravavaht Keylor Navas, kelle Madridi Real tõi Levantest endale. Hispaania suurklubis veetis puurilukk viis hooaega. Navas hoidis Costa Rica värava puhtana ka täna, tehes kokku neli tõrjet.

Kataris peetakse MM 21. novembrist 18. detsembrini.