„Nemad tõid õigel hetkel vajaliku energia platsile. Timo oli täna tubli, aga ta on diagonaalis alles vähe trenne teinud ja ei kesta tervet mängu lõpuni. Valentin on väga energiline ja Markkus on kaaslaste jaoks autoriteetne, tema tõi teistsuguse energia platsile,“ rääkis Soli Eesti võrkpalli liidu kodulehel.

„Meie seni parim mäng oli eelmine kohtumine Belgiaga, sellega võrreldes tegime täna poolteist sammu tagasi – patustasime liigselt vigadega ja mängijatel polnud kohati piisavalt kannatlikkust. Samuti tekib mingitel hetkedel meestel justkui mingi hirm ja ei suudeta enam head mängu jätkata. Aga võit on võit ja Läti vastu on alati oluline võita, eriti kodusaalis,“ lisas peatreener.

Eesti meeskonna resultatiivseim oli 20 punktiga (+12) Märt Tammearu, 15 silma (+8) lisas taas diagonaalründajana tegutsenud Timo Tammemaa, 10 punkti (+6) tõi Henri Treial. Eesti vastuvõtt oli 41%, rünnakuid lahendati 49-protsendiliselt, blokiga saadi 9 punkti ja serviga 5 (15 viga). Läti edukaim oli rünnakul 16 punktiga (+10) Atvars Ožolins. Lätlaste vastuvõtt oli 39%, rünnak 44%, blokist saadi 6 ja servilt 3 punkti (17 viga).

Eestil jääb Kuldliigas pidada veel üks kohtumine laupäeval võõrsil Tšehhiga. Kuna Tšehhi on võtnud kõigist viiest kohtumisest kolm punkti, Eesti aga loovutanud ühe punkti Lätile ja kolm Tšehhile, ei ole Eestil võimalik enam alagruppi võita ja Kuldliiga finaalturniirile pääseda.

Vaata ka, mida rääkisid võidumängu järel Martti Juhkami ja Valentin Kordas!

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid