Eesti jätkab oma alagrupis 11 punktiga teisel kohal, kuid edasipääsulootusi enam ei oma, sest täna Belgiat 3:1 võitnud Tšehhil on kirjas täisedu 15 punkti. Laupäeval kell 17 mängivad Tšehhi ja Eesti omavahel Zlinis. Eesti on punkte loovutanud võõrsilmängus Lätile (3:2 võit andis 2 punkti) ja kodumängus Tšehhile, mis kaotati 1:3.

MÄNGU KÄIK:

1. geim 25:17 Eestile

Eesti hoidis pärast 4:4 viigiseisu kontrolli geimi üle enda käes, kasvatades eduseisu 14:9-ni. Kuigi Läti tuli 16:15 peal ohtlikult lähedale, oli tablool peagi jälle kodumeeskonna kolmepunktine edu ning pärast 20:17 seisu võitis Eesti juba viimased viis punkti järjest.

Märt Tammearu tõi Eestile avageimis 5 punkti, Martti Juhkami 4, Henri Treial ja Mart Naaber 3. Läti tulemuslikumad olid Kristaps Platacs ja Atvars Ozolinš 5 punktiga.

2. geim 25:22 Eestile

Teine geim kulges pineva punkt-punkti heitlusena kuni 18:18-ni, mil Eesti kolme punktiga juhtima läks (21:18). Lähemale kui kahe punkti kaugusele lõunanaabreid enam ei lastud. Geimpalli hanitas üle võrgu sidemängija Renet Vanker.

5 punkti tõi taas Tammearu koos Timo Tammemaaga, 4 punkti Treial, 3 Juhkami. Platacs oli Läti resultatiivseim 4 punktiga.

3. geim Lätile 27:25

Eesti mängis maha neljapunktise edu, mis neil oli seisul 14:10, kuid pääses siis veel kolme punktiga juhtima 21:18. Geimi lõpp läks nugade peale. Geimpalli tõi Lätile Renars Paul Jansonsi rünnak, geimivõidu Edvins Skrudersi blokk.

Tammearu tõi selles geimis Eestile 6, Tammemaa 4 punkti, Lätil hiilgas Romans Sauss 5 punktiga. Kui kahes esimeses geimis oli Eesti rünnak 46% ja 71%, siis kolmandas vaid 36%, samas kui lätlaste vastavad näitajad on olnud 38%, 38% ja 54%.

4. geim Eestile 25:23

Neljas geim paistis samuti Lätile minevat, aga Eesti tuli välja 8:13 kaotusseisust ja viis pärast 22:22 viigiseisu kodupubliku toetusel geimi võiduka lõpuni. Matšpalli lahendamise võttis enda peale Stefan Kaibald, kelle rünnak põrkus lätlaste blokiga, kust pall juba edasi auti lendas.

Eesti suurimaks punktitoojaks jäi Tammearu 20 punktiga (+12, rünnak 51%), Tammemaa lisas 15 (+8, rünnak 51%), Treial 10 (+6, rünnak 62%), Mart Naaber 9 (+8, rünnak 71%) ja Juhkami 8 punkti (rünnak 32%). Kogu Eesti võistkonna rünnakuprotsent oli 49% ja vastuvõtt 41%, blokist saadi 9, otse servist 5 punkti.

Läti tulemuslikum oli 16 punktiga Atvars Ozolinš (+10, rünnak 38%). Läti rünnak 44%, vastuvõtt 39%, blokist tuli Lätile 6, servist 3 punkti.

Eesti naiskond kaotas Hõbeliigas Rootsile tasavägise kohtumise 2:3. Loe sellest lähemalt siit!