Juba kohtumise seitsmendal minutil tõmbas Eesti koondise väravaht Matvei Igonen karistusalas maha German Pezzella ning kohtunikul ei jäänud muud üle, kui argentinlaste kasuks penalti määrata. Lionel Messil karistuslöögi realiseerimisel probleeme ei tekkinud.

Eestlaste kohtumise parim võimalus avanes 26. minutil, mil Sergei Zenjov pääses Franco Armaniga silmitsi, kuid ründaja löök tabas paraku Argentina väravavahi jalga.

Vahetult enne poolajapausi said võõrustajad kirja oma teise värava, kui Alejandro Gomez leidis täpse sööduga Messi ning ründeäss lõi palli ilma probleemideta Igoneni selja taha. Kohe teise poolaja alguses sai Messi hakkama ka kübaratrikiga. Nimelt andis Nahuel Molina paremalt äärelt täpse tsenderduse ning 34-aastane argentiinlane suunas palli meisterliku puutega alla vasakusse nurka.

71. minutil leidis aset koomiline juhtum, kui eestlased jäid käsi laiutades ootama, et kohtunik vilistaks Argentina kasuks karistuslöögi, kuid seda ei juhtunud. Messi sai samal ajal palli, purjetas sellega kasti, saatis Karol Metsa ja Igoneni kohvile ning lõpetas rünnaku löögiga tühja väravasse. Mõned minutid pärast seda pääsesid argentinlased kolm korda järjest pealelöögile, kuniks mänguvahend lõpuks Messi jalale põrkus ning sealt omakorda Igonenile püüdmatult võrku vuhises.

Messi jaoks oli tegu igati mälestusväärse kohtumisega, sest mitte kunagi varem polnud ta suutnud koonidsemängus üle kolme värava lüüa.

Blogi laadimine võib võtta veidi aega, vajadusel värskenda lehte.

Enne kohtumist:

Argentina on ainus maailmameistriks tulnud jalgpalliriik, kellega Eesti veel kohtunud pole.

Argentina läheb sõprusmängule vastu edukalt toonilt, kui kolmapäeval alistati Finalissima (kohtuvad Copa America võitja ja Euroopa meister) raames 3:0 Itaalia. Eesti koondis alistas neljapäeval Rahvuste liiga D-divisjonis 2:0 San Marino.

"Kui võtame seda kohtumist sõprusmänguna, võime saada haiget," rääkis šveitslane mängueelsel pressikonverentsil. "Teame fantastilise vastase kvaliteeti. Peame homme mängima oma parimal tasemel kui mitte veel enamal."

Võrreldes neljapäevase Rahvuste liiga mänguga San Marino vastu on peatreener Thomas Häberli algkoosseisus tegemas mõned vahetused. "Pärast seda on Malta mänguni kolm päeva aega, kuid (San Marinost) on ainult kaks päeva möödas. Peame leidma hea tasakaalu." Tõenäoliselt ei alusta väravas Karl Jakob Hein, kes laupäevase treeningu vahele jättis. Võrreldes San Marino mänguga pole kindlasti koosseisus Joonas Tamme, kes perekondlikel põhjustel Hispaaniasse kaasa ei reisinud.

"Hinnanguliselt on tegu maailma parima koondisega," lisas Häberli Argentina kohta. "Kui nad hoogu satuvad, võib sündida palju väravaid. Peame leidma oma rütmi. San Marinoga võrreldes on muutus hiiglaslik, aga meil on eelmisest aastast head kogemused olemas tipptiimide vastu nagu Belgia ja Wales."

Argentina erinevate väljaannete teatel kuulub Argentina koondise suurim staar Lionel Messi täna Eesti vastu algkoosseisu. Võrreldes kohtumisega Itaalia vastu on koosseisus oodata mitmeid vahetusi, kuid Messi koht algkoosseisus on väidetavalt kindel. Lõplik tõde selgub pühapäeval mängu eel.

Kohtumine peetakse El Sadari staadionil, mis on koduks Hispaania kõrgliigaklubile Osasunale. Laupäeva õhtu seisuga on staadionile oodata vähemalt 16 000 pealtvaatajat.