Mängu käik:

1. geim: 5:8, 12:16, 29:27

Belgia pääses avageimi 8:5 juhtima. Külalised suutsid paaripunktilist edu hoida ja minna juba ette 15:10. Seejärel otsustas Soli võtta esimese vaheaja. Minutiliselt pausilt naases Eesti lubavalt ning suutis vähendada vahe 14:16 peale. Seejärel võttis juba belglaste Emanuele Zanini omakorda time-out'i. Külalised pääsesid ette 20:16, kuid tänu Henri Treiali heale tööle blokis ja edukale rünnakule jõudis Eesti vaid punkti kaugusele. Eesti jõudis üle pika aja viigini seisul 23:23. Elias Thys viis omakorda Belgia geimpallini, aga Albert Hurt tegi seisuks 24:24. Eestlased suutsid kaitsta neli geimpalli järjest ning lõpuks 27:27 seisult kallutada geimi oma kasuks 29:27!

2. geim: 8:5, 16:14, 31:29

Eesti jäi teises geimis 2:4 maha, kuid tegi seejärel 6:1 spurdi. Eesti kasvatas edu 10:5 peale, kuid belglased vastasid sellele omakorda 5:1 spurdiga. Sinisärgid pääses siiski ette 15:12, mille järel võtsid belglased vaheaja. Zanini hoolealused ei lasknud võõrustajaid eest ära ning võitlesid välja viigiseisu 20:20. Tasavägises punkt-punkti heitluses pääses Belgia ette 23:21, aga eestlaste kaks edukat rünnakut tõid tabloole viigiseisu. Lõpuks kujunes ka teine geim maratongeimiks, kus Eesti suutis alles kuuendal geimpallil võita selle 31:29. Otsustava punkti tõi Märt Tammearu.

3. geim: 8:6, 14:16, 22:25

Kolmas geim algas tasavägiselt, Eesti pääses juhtima 8:6. Kolmas geim algas tasavägiselt, Eesti pääses juhtima 8:6. Eestlaste 10:7 eduseisus võttis Zanini minutilise vaheaja, millest oli kasu, sest Belgia suutis seisu viigistada 12:12 ja minna omakorda 15:13 juhtima. Seejärel möödus geim taas punkt-punktiheitluses, belglastel oli pidevalt napp edu. Eesti ei pääsenud enam kordagi juhtima ja kaotas kolmanda geimi 22:25.

4. geim: 25:13

4:5 kaotusseisust pääses Eesti juhtima 7:5. 6:9 kaotusseisus võttis Zanini minutilise vaheaja. 4:5 kaotusseisust pääses Eesti juhtima 7:5. 6:9 kaotusseisus võttis Zanini minutilise vaheaja. Eesti suutis kasvatada edu kuuepunktiliseks (14:8) ning seejärel läksid võõrustajad juba oma teed. Eesti pääses juhtima 19:10, lõpuks võideti neljas geim 25:13.

Eesti koondise resultatiivseimad olid Valentin Kordas 19 (+10) ja Märt Tammearu 17 punktiga (+10). Suurepärase esituse tegi kapten Henri Treial, kes kogus 15 punkti (+14; rünnak 75%). Albert Hurt lisas 11 silma (+6).

Belglaste poolel kogus Mathis Desmet 19 silma (+6), Seppe Rothy tõi 14 (+6) ja Ferre Reggers 12 (+6) silma.

Teises alagrupi mängus alistas Tšehhi 3:0 Läti.

Tabeliseis. C-alagrupp: 1. Tšehhi - 9 punkti, 2. Eesti - 5p, 3. Belgia - 3p, 4. Läti - 1p

Kuldliiga Final Fouri pääseb iga kolme alagrupi võitja, lisaks korraldajamaa Horvaatia. Kui Horvaatia peaks B-grupi võitma, pääseb finaalturniirile ka B-grupi teine koht.

ENNE MÄNGU:

Eesti peatreeneri Fabio Soli tüürimisel on koondis alustanud Kuldliigat ühe võidu ja kaotusega. Möödunud kolmapäeval kaotas Eesti Tartus 1:3 Tšehhile, Lätit aga võideti pühapäeval võõrsil 3:2.

Belgia saldoks on samuti 1:1, kui avamängus võideti Lätit 3:0, aga seejärel jäädi sama tulemusega omakorda alla Tšehhile. C-alagrupis esikoha eest võitlemiseks on mõlemal koondisel täna võitu tarvis.

Tabeliseis. C-alagrupp: 1. Tšehhi - 6 punkti, 2. Belgia - 3p, 3. Eesti - 2p, 4. Läti - 1p