Vesik sõlmis Eesti võrkpalliliiduga 1+1 lepingu, kuid treeneri enda soov on jätkata vähemalt 2024. aasta Pariisi olümpiani. Vesiku peamiseks ülesandeks saab olema Eestis rannavõrkpalli süsteemi üles ehitamine. Lisaks hakkab Vesik juhendama kaht naiste ja üht noormeeste duot. Eesti võrkpalli esipaari Kusti Nõlvaku - Mart Tiisaare treeneriks Vesik ametlikult ei hakka, kuid hakkab neile nõu andma ja rohkem koordinaatorina tegutsema. Vesik töötab nende taktika kallal, vaatab videod üle ja aitab nende abil kaasa.

Rivo Vesiku eesmärgiks on Pariisi olümpiale aidata üks, väga hea õnne korral kaks võistluspaari. Tema eesmärk on, et järgmisel aastal oleks Eestis juba kolm mees- ja kolm naispaari, kes treeniksid aastaringselt ainult liival. "Minu jaoks on see väga huvitav projekt, kui saab midagi nullist üles ehitada," sõnas Vesik esmaspäevasel pressikonverentsil.

Rivo Vesik töötas viimati Venemaa rannavõrkpalli koondise juures, kuid pärast Venemaa sõjalist sissetungi Ukrainasse lõppes tema koostöö Venemaa võrkpalliliiduga. "Tegime kaks-kolm kõne ja kuna minu leping kehtis kuni 2024. aastani ehk Pariisi olümpiani, siis otsustasime kõik ametlikult ja vastavalt lepingule teha," selgitas märtsi lõpus Vikerraadio saates "Spordipühapäev" Vesik, kelle leping lõppes ametlikult 1. mail.

Pärast Venemaa koondise juurest lahkumist tuli Vesikule mitmeid erinevaid pakkumisi, treenida nii võistluspaare, koondiseid kui ka aidata süsteeme üles ehitada. Ta otsustas aga Eesti kasuks eelkõige emotsionaalsetel põhjustel.


Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid