Epeevehklemise MK-hooaeg sai Poolas läbi ning sellega on ka paigas need kolm Eesti koondislast, kes lähevad juunis Antalyas ja juulis Kairos toimuvatele EM-ile ja MM-ile. Neljanda valib peatreener Kaido Kaaberma. Viimasel hetkel murdis end kadalipust läbi igavesti noor 41-aastane vanameister Embrich, kes jõudis Katowices veerandfinaali ja kerkis sellega koduses edetabelis kolmandaks, mööda avaringis kaotanud Erika Kirpust ja teise ringi pidama jäänud Kristina Kuusest.

Embrichi edu rivaalide ees oli napp, ta sai kokku 289 punkti, Kirpu 277 ja Kuuse 268 vastu. Edetabeli esinumbriks kerkis Nelli Differt (447), kes alistas teiseks langenud Katrina Lehise (425) Katowices 1/8-finaalis 15 : 10.

„Eks ma ikka teisi silmanurgast jälgisin ja lugesin ka punkte, aga peamine on see, et vehklesin hästi,” tunnistas Embrich, kelle kohta räägiti, et pärast Tokyo olümpiavõitu hakkab ta mõõku kokku pakkima. „Olen nii vehklemise sees, et raske on lõpetada. Mõtlesin, et võistlen hooaja esimesel etapil, Tallinna Mõõgal ja siis vaatan edasi. Eks ma võtsin alguses asju rahulikumalt, tegin rohkem treeneritööd, aga kui läks hästi, hakkasin tõsisemalt harjutama. Viimased kaks kuud tegin kõik laagrid kaasa ja Katowiceks valmistusin juba täiega.”

Olen nii vehklemise sees, et raske on lõpetada.

Irina Embrich

Eesti sportlastest enim tiitlimedaleid ehk 13 võitnud Embrichil on selja taga 16 EM-i ning Kaaberma pakkus, et vanameister sihib ka 2024. aasta Pariisi olümpiat. Embrich ei kinnitanud seda, kuid ei lükanud ka ümber. „Võtan aasta korraga,” sõnas ta. „Pariisi olümpiast võib ju unistada, aga ma ei planeeri edasist sellest hooajast kaugemale.”

Kõigil jäi varu sisse

Kuna Katowice naiskonnavõistluse koosseis oli eelnevalt välja hõigatud, lendas Embrich juba pühapäeval tagasi koju. Paraku jäi Kirpu haigeks, mistap võistlustulle asusid kolm naist ilma varuvehklejata. Esmalt alistati Ukraina 37 : 33, kuid veerandfinaalis jäädi alla Hiinale 30 : 33 ning kohamatšides Prantsusmaale 37 : 42 ja Itaaliale 30 : 37 ning saadi kaheksas koht.

Irina Embrich on jätkuvalt Eesti koondises.

„Paneksin naiskonnale hindeks kolme. Keegi polnud heas hoos, kõigile jäi varu sisse ning võitlusvaim polnud ehk parim – lõvikonserv oli jäänud söömata,” rääkis Kaaberma. „Tegelikult oli meil võimalus võita nii Hiinat kui võidelda esikoha pärast. Rõõmu tegi see, et Differt oli küpsem kui eelmisel etapil Barcelonas, aga tal jääb kogemustest puudu. Nüüd läheme Käärikule laagrisse ning EM-il tahame olla märksa tugevamad.”

Kelle Kaaberma neljandana EM-i ja MM-i koondisse valib, selgub algaval nädalal.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid