Finaali avavärava viskas teise kolmandiku alguses Kanada, kui Dylan Cozens kasutas ära mängu esimese arvulise ülekaalu. Soome suutis võimsalt mängu tagasi tulla viimase kolmandiku alguses, mil Kanada sai lühikese aja jooksul lausa kolm karistust järjest. Mikael Granlund tegi esmalt viis-kolme vastu mängides ja seejärel ühemehelises ülekaalus skoori ning viis soomlased 45. minutiks 2:1 ette. Enne kodumeeskonna teist väravat pidi Kanada seejuures väravavahti vahetama, sest Chris Driedger sai õnnetult vigastada. Väravasse toodi Pekingi olümpial mänginud Matt Tomkins.

Kui normaalaja lõpuni jäi kuus minutit, kõmmutas Joel Armia Kanada värava all toimunud lahtiviske järel litri lati alla ja viis Soome juba 3:1 juhtima. Sellega polnud aga mängu saatus kaugeltki otsustatud, sest põhja-ameeriklased algatasid sarnase comebacki nagu veerandfinaalis Rootsi vastu, kus tuldi välja 0:3 kaotusseisust.

Kanada võimas tagasitulek algas 58. minuti lõpus, kui sihile jõudis Zach Whitecloud. Kohtunikud jätsid tabamuse jõusse vaatamata sellele, et soomlaste värav liikus viske hetkel paigast. Seejärel kulus vaid 50 sekundit ning värava ees vabaks jäetud Max Comtois kõmmutas litri võrku ja päästis Kanada lisaajale.

Finaali lõpplahendus saabus lisaaja seitsmendal minutil, kui Soome sai taas arvulise ülekaalu ja Sakari Manninen karistas kanadalased täpse viskega ära!

Põhjanaabrid võitsid tänavuse Pekingi olümpiakulla kõrvale oma ajaloo neljanda MM-tiitli. Varem on Soome maailmameistriks tulnud aastatel 1995, 2011 ja 2019. Kanada on juba 28-kordne maailmameister, kuid tänavu neil tiitlivõitu kaitsta ei õnnestunud.

Kanada - Soome jäähoki

Kanada jäähokimängijad

Soome - Kanada

Mängu eel:

Peoperemehed alistasid poolfinaalis USA 4:3, Kanada sai jagu Tšehhist 6:1.

See tähendab, et juba kolmandat MM-i järjest otsustavad maailmameistri Kanada ja Soome.

2019. aastal võitsid soomlased finaalmatši 3:1. Aasta hiljem jäi MM koroonapandeemia tõttu ära ning 2021. aastal võtsid kanadalased revanši, kui võitsid lisaaja järel 3:2.