Tänavuse Tartu Rattaralli võitja selgitati välja kümneliikmelisest jooksikutegrupist, kuhu kuulusid: Romet Pajur, Alo Jakin, Rait Ärm, Gert Kivistik, Oskar Nisu, Lauri Tamm, Aivaras Mikutis, Venantas Lašinis, Jörgen Matt ja Andzs Flaksis. Ratturid said kümnekesi eest ära üsna sõidu alguses ning kohati venis vahe peagrupiga viie minuti pikkuseks. Kuigi peagrupp üritas jooksikutega tekkinud vahet kinni sõita, siis ükski katse ei õnnestunud. Viimastel kilomeetritel hakkasid liidrid, eesotsas Alo Jakiniga äraminekukaitseid tegema, kuid võitja selgitati välja ikkagi finishis, kus kõige kiiremat jalga näitas Romet Pajur, kes võitis alles nädal tagasi juunioride Tour of Flandersi. Võitja ajaks tuli 2:47.24 minutit.

„Kindlasti mängis rolli see, et ma ei sõitunud Tour of Estoniat ja tulin värske jalaga peale. Ma ootasin finišit ja kui see kätte jõudis, siis Rait Ärm tegi mulle põhimõtteliselt leadouti, mis oli päris hea,“ rääkis Pajur.

Naistest läks võit Norra ratturile Malin Eriksenile, kes oli kokkuvõttes 63. kohal. “Sõit läks hästi, kuid alguses oli tuule tõttu väga raske. Kuulsin teistelt, et minu grupis on koos minuga vaid kaks naist ning proovisin teha hea srprindi, mis mul ka õnnestus,” ütles Eriksen.

Teise naisena lõpetas samuti Norra rattur Marthe Berg Edseth, kolmandana aga eestlane Kristel Sandra Soonik, kes tuli eilsel Ladies Tour of Estonial teiseks.

“Ma ei teadnud mitmes ma olen, andsin lihtsalt maksimumi endast. Ega ei olnud sellist jõudu nagu eile, üsna väsind oli olla,” nentis Soonik.

Vaata kõikide Tartu Rattaralli distantside tulemusi SIIT.

Kokku registreeris 41. Tartu Rattaralli põhidistantsidele 2496 ratturit, neist 243 lühemale ehk 27 km sõidule, 983 poolpikale ehk 60 km distantsile ja 1270 ratturit startis 128 km rajale.

Tartu Maratoni Klassiku sari jätkub 18. septembril peetava 25. Tartu Rattamaratoniga.

Galerii parimatest:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid