Kohtumine algas paremini tšehhide jaoks, kui kaheksandal minutil viskas David Krejci Tšehhi ette. Avakolmandiku viimasel minutil viigistas Dylan Cozens aga seisu.

Teisel kolmandikul pööras Kanada jõudude vahekorra enda kasuks, kui kolme ja poole minutilise perioodi jooksul viskasid kanadalased kolm vastuseta väravat. Kaheksandal minutil sai käe valgeks Adam Lowry, minut hiljem kasvatas edu Kent Johnson ja Mathew Barzal tegi kaks minutit hiljem seisuks juba 4:1.

Viimase kolmandiku alguses kasvatas Cole Silinger eduseisu juba neljaväravaliseks. Tšehhidel oli mõni minut hiljem suurepärane võimalus üks värav tagasi visata, kuid David Pastrnak ei suutnud karistusviskel Kanada puurilukku Chris Driedgerit üle mängida. Kohtumise lõppseisu vormistas kümmekond minutit enne normaalaja lõppu Cozens.

Kanada kohtub pühapäevases finaalis Soomega, kes sai poolfinaalis 4:3 jagu USA-st. See tähendab, et kolmandat MM-i järjest otsustavad maailmameistri Kanada ja Soome.

2019. aastal võitsid soomlased finaali 3:1. 2021. aastal (2020. aastal jäi koroonapandeemia tõttu MM ära) võtsid kanadalased revanši tulemusega 3:2. Otsustav värav visati lisaajal.

Finaal algab pühapäeval kell 20.20. Pronksimatš Tšehhi ja USA vahel algab kell 15.20.