M-Sport Fordi esindav Loeb võitis hooaja avaetapi Monte Carlos, kuid Portugali rallil oli ta sunnitud sõiduvea ja tehniliste probleemide tõttu katkestama.

Kogenud prantslane on varem Keenia MM-rallil võistelnud korra. Täpselt 20 aastat tagasi saavutas ta Citroeniga WRC-sarjas viienda koha.

Kuigi Portugali ralli Loebil ebaõnnestus, näitas võistlus prantslase sõnul, et M-Sport on ka kruusal konkurentsis.

"Tore oli Portugalis näha, et auto on konkurentsivõimeline ka kruusateedel. Mõistagi on Keenia ralli täiesti erinev võistlus, kuid pean tunnistama, et ma ei tunne praegust Safari võistlust kuigi hästi. Olen näinud mõnda videoklippi ja need tunduvad olevat väga karmid tingimused," ütles Loeb, vahendab Rallit.fi.

"Keenia on ka suurepärane koht. Kuigi olen seal vaid korra sõitnud, on mul sealt rohkem mälestusi kui üheltki teiselt rallilt. Toona kulges ralli aga hoopis teistmoodi, pikim lõik oli 120 kilomeetrit. Meil kõigil oli turvalisuse huvides ka helikopterid, millega autosid jälgiti. Nad hoiatasid meid metsloomde eest," lisas Loeb.

"Nüüd on see võistlus marsruudi ja pikkuse poolest väga tüüpiline WRC-võistlus. See on muidugi lihtsam, kuid väljakutse seisneb selles, et mul pole kogemusi. Nii et see pole lihtne, aga ootan põnevusega," ütles 48-aastane prantslane.

Keenia ralli peetakse 23.–26. juunil.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid