Peaväljaku hilisõhtuses ehk Euroopa aja järgi kõige magusamal teleajal peetud mängus võitis Cornet avaseti 6:0 ja Ostapenko teise 6:1. Kolmanda seti keskpaigas hakkas Cornet'd vaevama jalavigastus, kuid läbi valu mängides suutis ta seti numbritega 6:3 enda kasuks kallutada.

Eelviimase geimi lõpus läks Ostapenko ka kohtunikuga tuliselt vaidlema. Ta väitis, et oli kuulnud joonekohtunikku oma palli auti hüüdmas, kuid mäng jätkus ning järgmisel löögil lõi lätlanna võrku. Pukikohtunik enam otsust ümber muutma muidugi ei hakanud. Publik kostitas Ostapenkot selle eest valju vilekooriga. Matši lõppedes kattis Ostapenko kõrvad kätega.

Jelena Ostapenko pukikohtunikuga vaidlemas.

Ostapenkole said saatuslikuks lihtvead, mida ta tegi kokku 28 vastase 5 vastu. Äralöökides jäi Ostapenko peale 26:10. 11-st murdepallist kasutas Ostapenko ära 4, Cornet 7-st 6. Kõikidest mängitud punktidest võitis Cornet 80, Ostapenko 66.

Neljandas ringis ehk 16 parema seas kohtub Cornet hiinlanna Qinwen Zhengiga (WTA 74.), kes suutis täna üllatada endist maailma esireketit Simona Halepit (WTA 19.) 2:6, 6:2, 6:1 võiduga.

Cornet-Zhengi kaheksandikfinaal võib selgitada veerandfinaalivastase maailma esinumbrile Iga Swiatekile, kes kohtub neljandas ringis Montenegro mängija Danka Koviniciga (WTA 95.).

Ostapenko ja Halepi näol on tegu vastavalt 2017. ja 2018. aasta Roland Garrosi võitjatega.