Adam Sykora ja Pavol Regenda viisid avakolmandiku 15. minutiks slovakid kahe väravaga juhtima. Soomlaste tagasituleku alustas 36-aastane vanameister Marko Anttila, kes avas esimese perioodi lõpus soomlaste väravaarve ja viskas teise kolmandiku alguses viigivärava.

Soomlaste võiduvärav sündis lõpuveerandi viiendal minutil, kui sihile jõudis Sakari Manninen. Slovakid mängisid kaks viimast minutit ilma väravavahita, kuid päästvat viigiväravat nad enam visata ei suutnud. Hoopis Saku Mäenalanen viskas eelviimasel sekundil lõppseisuks 4:2.

Viimases veerandfinaalis alistas USA A-alagrupi võitnud Šveitsi 3:0 (2:0; 0:0; 1:0). Ameeriklaste väravad viskasid kahel korral sihile jõudnud Ben Meyers ja korra võrku sahistanud Adam Gaudette.

Päeva esimestes mängudes alistas Kanada 0:3 kaotusseisust Rootsi lisaaja järel 4:3 ja Tšehhi Saksamaa 4:1.

Laupäevastes poolfinaalides kohtuvad Soome ja USA ning Kanada ja Tšehhi.