Kahe ringi peale on Swiatek kaotanud vaid neli geimi. Poolatari võitude jada pikenes 30 mänguni, mis tähistab naiste tennises viimase üheksa aasta rekordit.

"Olen kindel, et jõuan ühel hetkel punkti, kus mul tuleb mäng kaotada ning see on normaalne. Ma olen tennisematše kaotanud nüüdseks juba pikka aega. Kindlasti on see, mida me praegu teeme, päris harukordne, aga ma tean, et tennises saab lõpuks ainult üks inimene võita," rääkis Swiatek pressikonverentsil.

"Muidugi pole tore kaotada, aga ma ei eelda, et see oleks kuidagi teistsugune kaotus kui need, mis ma seni karjääri jooksul olen saanud."

Roland Garrosi pressikeskuses saab vahel pulli ka. Rutiinsesse mängujärgsesse intervjuusse üritas pisut meeleolu luua üks veteranajakirjanik, kes esitas Swiatekile väikest sõnamängu sisaldava küsimuse ja püüdis poolatarilt panustamisvihjet välja meelitada.

"Sa alistasid täna Alison Riske'i (hääldatakse "risk" - G.L.). Kas sa arvad, et sa mängid oma parimat tennist siis, kui sa palju RISKE võtad või siis, kui sa üldse ei RISKE ei võta? Kui suur RISK oleks minu jaoks tänavu sinu Roland Garrosi võidule panustada?"

Swiatek sai naljast aru ja vastas lõbusalt: "Vaadake, tennises ei tea kunagi. Võibolla peaksite seda Alisonilt küsima, sest see on tema perekonnanimi."

"Üldiselt ma arvan, et ma mängin hästi siis, kui ma riske balansseerin - mu jumal! (läks sõnamänguga tahtmatult kaasa, põhjustades saalis järjekordse naeru - G.L.) - ja valin, millistel hetkedel ettepoole murde ja millal jääda tagajoone taha. Jah, riski kontrollimine on, ma ütleksin, kõige tähtsam asi."

Swiateki võidule panustades suurt varandust kihvleokontorites enam kokku ei ajaks. Enne turniiri oli poolatari turniirivõidu koefitsient 1.85, nüüd juba 1.40. Järgmiste mängijate triumfi ennustatakse juba koefitsiendiga 17.00 (Amanda Anisimova ja Paula Badosa).

Näiteks 500 000-eurose maja Swiateki võidule panustades - kui mõni kihlveokontor nii suurt panust üldse vastu võtaks - tuleks panusest tagasi 700 000 eurot ehk kasum oleks vaid 200 000. Delfi sellist panust kindlasti teha ei soovita! Käitugem ikka vastutustundlikult.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid