Rootsi meeskond alustas bravuurikalt ja pääses juba seitsmendaks minutiks kahe väravaga juhtima, kui skoori tegid Carl Klingberg ja William Nylander. Teise kolmandiku keskel viskas Max Friberg seisuks juba 3:0. Kanada tegi teisel perioodil küll 20 pealeviset, kuid rootslaste väravat neil lahti muukida ei õnnestunud.

Kohe otsustava perioodi alguses tõi Ryan Gravesi värav kanadalased mängu tagasi, kui ta vähendas teisel minutil kaotusnumbrid 1:3-le. Kui lõpuvileni jäi kaks minutit tegi Pierre-Luc Dubois seisuks 2:3. Tiitlikaitsjad mängisid sel hetkel juba ilma väravavahita. Kanada jätkas võimsat survet ning juba pool minutit hiljem viskas Matt Barzal ka viigivärava!

Ees ootas kümneminutiline lisaaeg. Kohe selle alguses jäi Rootsi William Nylanderi eemaldamise järel vähemusse ning Kanadal kulus vaid 18 sekundit, et rootslased ära karistada. Kanada võiduvärava viskas 61. minutil Drake Batherson.

Teises täna päeval peetud veerandfinaalis alistas Tšehhi meeskond Saksamaa 4:1.

Täna õhtul mängivad veel Soome - Slovakkia ja USA - Šveits.