Tänavune hooaeg on niigi eriline, sest Tallinna klubi finaalis ei ole. Pärnu võit kirjutaks ajalooraamatud aga täiesti ümber.

Eesti korvpallimeistrivõistlusi on peetud 1925. aastast ja seni pole kunagi tiitel Tallinnast või Tartust välja läinud. Tartu Ülikooli võistkond on kogunud 26 kuldmedalit, järgnevad Tallinna Kalev 18 ja BC Kalev/Cramo 12 tiitliga.

Tänavuses finaalseerias võitis Pärnu esimese mängu kodus 93:88 ja teise võõrsil 69:68.

Pärnu põhimängujuht Alterique Gilbert on kahe kohtumise peale kokku saanud kaasa teha vaid kuus minutit, sest esimese mängu alguses vigastas ta reie tagalihast. Tänaseks loodab Pärnu Gilberti taas rivvi saada. Enamikku palluritest on räsinud ka viirushaigus, aga nüüdseks peaks kehvem periood möödas olema.

Tartul on muresid vähem olnud, aga põhimängujuht Märt Rosenthali esitusi on seganud põlvevigastus.