SKOOR

Eesti - Tšehhi 1:3

Eesti algkoosseis: Renet Vanker, Markus Uuskari, Martti Juhkami, Märt Tammearu, Henri Treial, Alex Saaremaa, Silver Maar.

1. geim: 3:4, 4:8, 10:12, 13:16, 13:20, 18:25

Eesti pääseb Uuskari serviässa järel ette 3:1, kuid Patrik Indra võimsad rünnakud ja serviseeria muudavad asja kiiresti, seisul 3:5 võtab Fabio Soli aja maha. Kuid Eesti jääb ikka vastuvõtuga hätta. Tammearu serviässa järel on tablool 10:10, kuid tšehhid pääsevad tänu heale servile taas kohe ette ja käristavad vahe juba 13:18-le. Seisul 13:21 tulevad sisse Markkus Keel ja Varblane, kuid geimi saatus on juba otsustatud. Kuldliigas debüteeriv Varblane saab siiski tunda siirast rõõmu serviässa üle.

Kokkuvõttes jäi Eesti hätta servi vastuvõtu (25%), kaheksa punkti toonud Indra (rünnak 70%) ja ebastandardsete olukordade lahendamisega, mis on uue võistkonna puhul üsna ootuspärane. Meie punktid: Juhkami 6, Treial 2, Uuskari 2. Juhkami tõi rünnakul 6 punkti, kõik teised kokku 5.

2. geim: 4:3, 8:6, 12:11, 16:13, 20:18, 23:23, 24:24, 25:25, 27:25

Eesti alustab sama koosseisuga nagu esimestki geimi. Teine geim on juba vähe lõbusam. Suudame serviga rohkem suruda, Saaremaa temporünnaku järel eduseis 8:6. Kui avageimis oli Eesti mäng rünnakul väga Juhkami keskne, siis nüüd saab ta rohkem abi kõrvalt. Martin Licek ründab auti, Eesti ees 15:12. Geimi lõpupoole on Tšehhi kindlam, Adam Zajcek sulustab Treiali temporünnaku ja seis on viigis - 20:20. Lõpp läheb nugade peale. Uuskari rünnaku järel seis 23:23. Treial särab blokis - 25:24. Indra viigistab. Vahetusest sekkunud Varblane paneb bloki - 26:25! Eesti saab seejärel kaitses palli kätte ja see kukub õnnelikult vastase poolele. Geimi lõpus tõi Soli sisse ka Keele ja Kaibaldi. Eesti rünnakuprotsent teises geimis on koguni 71! Tšehhil 52. Meie punktid: Juhkami 8, Uuskari 7, Treial 6, Saaremaa 5.

3. geim: 4:2, 7:8, 10:12, 14:16, 16:20, 17:22, 18:25

Eesti pole algkoosseisu muutnud. Uuskari rünnaku järel oleme ees 5:3. Kaotusseisus 7:8 lööb Juhkami esmalt palli maha ja seejärel tõelise pommservi otsa - äss! Geimi edenedes libiseb Tšehhi siiski eest ära, platsile tulnud Kaibaldi vastuvõtuvea järel oleme taga 14:18. Seejärel juba 14:19. Sealt enam välja tulla ei suudetud.

Eesti punktid: Juhkami 12, Uuskari 11, Saaremaa 7, Treial 6, Tammearu 5.

4. geim: 4:4, 10:7, 10:10, 16:13, 20:18, 22:22, 22:25

Soli on otsustanud midagi muuta, Vankeri asemel tuleb platsile Keel, Tammearut on asendanud Hurt. Viigiseisul 7:7 teenib Tšehhi meeskond jutustamise eest mkohtunik Stefano Cesarelt esmalt kollase, siis ka punase - Eesti peal 8:7. Uuskari rünnaku ja Tšehhi sidemängija Jakub Janouchi ebapuhta puute järel seis juba 10:7. Kuid kergelt saadud edu sulab kahe minutiga olematuks. Lõppmäng on taas tasavägine. Zajiceki serviässa järel on tablool viik 21:21. Uuskari ründab seejärel ühese bloki vastu auti, kuid Zajicek eksib servil ja seis taas viigis, 22:22. Jan Galabovi rünnak õnnestub, Hurt lööb blokki ja Uuskari tabab antenni ning ongi 22:25.

Eestlaste resultatiivseimad olid Martti Juhkami ja Markus Uuskari 14 punktiga. Henri Treial ja Alex Saaremaa tõid kaheksa silma.

Tšehhide Patrik Indra paugutas üleplatsimehena 26 silma. Martin Licek kogus 12, Jan Galabov 11 ja Adam Zajicek 10 punkti.

Teises C-grupi mängus sai noore koosseisuga mängiv Belgia 3:0 võidu Läti üle.

ENNE MÄNGU:

Kohtumine toimus Tartu Ülikooli spordihallis. See oli uue peatreeneri Fabio Soli esimeseks mänguks ametlikul turniiril. Itaallane on kaasanud Kuldliigaks suhteliselt palju mängijaid, nii pidi ta tegema Tšehhi mänguks raskeid valikuid. Kui eelmisel suvel oli Robert Viiber EM-il koondise põhisidemängija, siis tänasesse koosseisu ta ei mahtunud, Soli eelistas Renet Vankerit ja Markkus Keelt. Samuti ei saa kohe avamängus võimalust Tartu Bigbanki diagonaalründaja Valentin Kordas, sel positsioonil loodab Soli täna Markus Uuskarile ja Mihkel Varblasele, vajadusel suudavad seda rolli täita ka Martti Juhkami ja Märt Tammearu. Järgmisteks matšideks saab koosseisu taas muuta ja Soli on öelnud, et annab võimaluse suuremale ringile.

Teises tänases C-grupi mängus lähevad kell 21.30 Aalstis kokku Belgia ja Läti.

Õhtul kell 23 läheb Eesti naiskond Hõbeliigas võõrsil vastamisi Portugaliga.

Kell 18.00 alanud meeste kohtumisest tegi otseülekande ETV2. Kohtumise kulgu iga punkti kaupa saad jälgida SIIT. Mängu statistikalehe leiab SIIT.