Distantside valikus on 500 m ja 1 km, mis kulgevad mööda Turu tänavat ning 5 km distants teeb ringi mööda Teguri, Tähe ja Riia tänavat. Kõige lühema distantsi puhul on rajale lubatud ka lapse saatja. Autoliiklus on ürituse ajal suletud.

10-aastane Karl Marten, kes on Tartu Maratoni Laste Klassiku üritustel osalenud juba üle 30 korra, tuleb ka seekord. “Sellepärast, et rattasõit on väga tore ja sport on väga tore ja rattaga sõita ma igatahes oskan,” leiab noor rattur. Et väikesed spordisõbrad tunneksid end rajal võrdsetena, siis parimaid välja ei selgitata ja finišis saavad omale medali ja midagi maitsvat kõik osalejad. “Pärast võistlust saab ikka mingi auhinna ka,” nimetab Karl Marten põhjuse, miks ta eesolevat Rattarallit ootab.

Rattaralli lastesõitudel on vahvaid tegevusi kogu perele. Kohal on Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum ning batuudid lastele. Ürituse lõpus toimub loosimine kõigi osalejate vahel, kus jagatakse välja auhindu koostööpartneritelt.

Ürituse osalemistasu on 3 eurot. Korraldusmeeskond soovitab osalejad Tartu Maratoni veebilehel eelregistreerida, kuid kirja saab sõidule panna ka ürituse hommikul kohapeal. Sõidupäeva hommikul tasub aegsasti kohale tulla. Lisainfot Tartu Rattaralli lastesõitude kohta leiab siit.

Päev pärast lasteüritusi, 29. mail, toimuvad Hawaii Expressi 41. Tartu Rattarali põhisõidud distantsidel 27, 60 ja 128 km.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid