PSG mängijad kandsid spetsiaalse kujundusega mänguvorme, et näidata üles oma solidaarsust rahvusvahelise homofoobia, bifoobia ja transfoobia vastase päeva tähistamisel.

Ainus Pariisi klubi mängumees, kes väidetavalt ei soovinud eelmainitud aktsiooniga kaasa minna, oli 32-aastane Senegali koondislane Gueye. Poolehoidjate kahtlusi kinnitas ka meeskonna peatreener Mauricio Pochettino, kelle sõnul oli senegallane täie tervise juures, kuid otsustas siiski isiklikel põhjustel kohtumisest loobuda.

Lisaks paljudele fännidele pahandas Gueye käitumine ka Prantsusmaa LGBT+ spordiliidu presidenti Eric Arassust, kes teema kohta ka teravalt sõna võttis. "Idrissa Gueye on hea mängija, aga religiooni ei tohiks spordiga siduda. Kõik teised võtsid aktsioonist osa ning ma leian, et teda tuleks sanktsioneerida. Veidrad vabandused jätavad mulje, et nii PSG klubi kui ka liiga tolereerivad homofoobiat," andis Arrassus mõista, et islamiusk ei tohiks Gueye jaoks olla mingisugune vabandus.

Siinkohal tasub aga märkida, et paljudes islamimaades on homoseksuaalsus endiselt illegaalne ning keelust üleastujaid võidakse karistada lausa surmanuhtlusega.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid