-Mavericks alistas otsustavas kohtumises Sunsi võõral väljakul 123:90. Seejuures oli Dallas poolajaks juhtimas juba 57:27, kolmanda veerandaja järel oli nende eduseis 92:50.

Mavericksi mänguvankrit vedas taaskord Luka Doncic. Sloveeni arvele jäi 35 punkti, kümme lauapalli ja neli resultatiivset söötu. Spencer Dinwiddie lisas 30 ja Jalen Brunson 24 punkti.

Phoenixi liidrid Devin Booker ja Chris Paul piirdusid vastavalt 11 ja kümne punktiga. Võõrustajate parim oli Cameron Johnson 12 punktiga.

Mavericks läheb läänekonverentsi finaalis vastamisi Golden State Warriorsiga.

Idakonverentsi poolfinaalseeria otsustavas kohtumises alistas Boston Celtics koduväljakul Milwaukee Bucksi 109:81. Jayson Tatum tõi võitjatele 23 punkti, kaotajate parim oli Giannis Anterokounmpo 25 punktiga.

Boston Celtics kohtud idakonverentsi finaalis Miami Heatiga.