51-aastane endine Kiievi Dinamo, Rivne Veresi ja Dnipropetrovski Dnipro väravavaht sai haavata tulevahtuses. Intensiivse lahingu tõttu polnud teda võimalik kolm päeva haiglasse toimetada, kuid lõpuks õnnestus kaasvõitlejatel ta Dniprosse toimetata, kust ta edasi sõjaväehaiglasse transporditi.

Sirota armeega ühinemisest ja haavata saamisest rääkis tema endine tiimikaaslane Volodõmõr Šaran, kes mängis temaga koos Dnipros 1990-ndate keskel.

"Pärast seda, kui ta oli oma pere Lvivi viinud, läks ta vabatahtlikult rindele. Kuna ta polnud varem võidelnud ega sõjaväes käinud, pidi ta tegema läbi lühikese treeningu, mille järel saadeti ta Lõssõtšanskisse. Alguses polnud seal mingeid lahinguid, kuid hiljem sai Luhanskist sõja tulipunkt ning Sirota sai eesliinil rasked tuleristsed. Kahjuks sai ta vaenlase tule all vigastada. Tal oli kolm päeva väga halb olla, aga tulise lahingu tõttu oli neil teda ja teisi haavatuid keeruline haiglasse viia. Täna, neljandal päeval, neil see lõpuks õnnestus," rääkis Šaran.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid