Superliiga finaali viies kohtumine lõppes Lokomotivi 3:2 (25:21, 25:20, 26:28, 20:25, 15:7) võiduga. Kaliningradi klubi peatreener tõi endale suure pahanduse kaela, kui ütles ühele oma mängijale: “Miks sa selle ahvi kinni püüad?”. Ilmselgelt vihjas ta ainsale mängus osalenud tumedanahalisele tüdrukule, kuubalannale Ailama Montalvole. See hetk jäi ka teleülekandesse.

Uralotška peadirektor Valentina Ogienko ütles, et Voronkov peaks sportlase ees avalikult vabandama.

"See on rahvusvaheline skandaal. Sellest ei saa mööda vaadata. Ülevenemaaline võrkpalliliit (VVF) peaks selle lahendama. Sellest ei saa mööda minna ka Lokomotivi võistkond, klubi juhtkond ja mitte ainult klubi. Andrei Voronkov peab Ailamalt ametlikult vabandust paluma. See peaks toimuma avalikult, nagu see oli avalikult kuulda kogu riigis" sõnas Ogienko kurjalt.

Intsidendi vaatab üle võrkpalliliidu distsiplinaarkomisjon. Alaliidu peadirektori asetäitja Mihhail Podloznõi kinnitas, et organisatsioon hakkab Voronkovi juhtumit uurima, kuid tunnistas, et skandaali põhjustanud lauset ta ise otseselt ei kuulnud.

"Kui see info kinnitust leiab, siis loomulikult analüüsime seda. Kui Voronkoviga juhtus kõik, nagu te ütlete, on see üsna ebameeldiv juhtum. Arvan, et distsiplinaarkomisjon kaalub seda,” ütles Podloznõi.

Venemaa koondise võrkpallur Dmitri Fomin rõhutas, et olenemata olukorrast peab treener mõistma oma vastutuse määra ja jääma teatud piiridesse. "Selles pole midagi head. Mis ka ei juhtuks, treener ei tohiks teatud piire ületada. Kõik saavad suurepäraselt aru, kellele ta viitas, mustanahalisi mängijaid oli ainult üks. Selliseid sõnu ei tohi lausuda mitte ainult kaamerate ees, vaid ka sisekoosolekutel, kui keegi ei saa pealt kuulata. See pole lihtsalt ilus," teatas Fomin veendunult.

Kiiruisutamise olümpiavõitja, riigiduuma saadik Svetlana Žurova viitas omakorda kergendavatele asjaoludele. Ta ei välistanud, et Voronkov ei pruukinud mänguhoos isegi aru saada, et ta kedagi solvas.

Lokomotiv alistas Uralotška ja tuli teist aastat järjest Venemaa naiste võrkpallimeistriks

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid