Ilma kahtluseta on tasemelt kõige tugevam mäng, mida Eesti publiku ees on peetud, olnud 2018. aasta UEFA superkarikafinaal Madridi Reali ja Madridi Atletico vahel. Sestap keskendume vastasseisudele, kus üks osapool on olnud Eesti klubi.

Reastame A. Le Coq Arenal käinud tippklubid mängu toimumise aasta edetabelikoha järgi, võrdluseks ka klubi koht tänases pingereas.

FC Levadia - Newcastle United (#11, viimati mängis Euroopas 2012/13 hooajal)

14. september 2006. Pealtvaatajaid 7917. UEFA Cupi 1. ring. Newcastle võitis Tallinnas Antoine Sibierski 10. minuti peaga väravast 1:0, kordusmängus oli Inglise klubi parem 2:1, Levadia värava sepistas Indrek Zelinski. "See värav oli neile, kes mind juba maha kandsid," teatas ta.

Newcastle võitis tol hooajal UEFA Cupi alagrupi Celta Vigo, Fenerbahce, Palermo ja Frankfurti ees ning langes alles kaheksandikfinaalis võõrsilvärava reegli tõttu AZ Alkmaari vastu.

Nõmme Kalju - Glasgow Celtic (#46, praegu #51)

Meistrite liiga 2. eelringi korduskohtumine 30. juulil 2019, pealtvaatajaid 4014. Kuigi Kalju president Kuno Tehva võrdles Celticu visiiti Eestisse Metallica kontserdiga, jäi publikuarv sama aasta 18. juulil Tartus 60 000 silmapaari ees toimunud rokk-kontserdile selgelt alla. Celticu fännid andsid Tallinna linnapildile muidugi värvi.

Mäng lõppes Celticu 2:0 võiduga. Võõrsil tagus Šoti hiid Kalju puuri veel viis vastuseta väravat. Järgmises ringis kaotati Rumeenia klubile CFR Cluj. Euroopa liigas pääseti alagrupist edasi 1/16-finaali, kus kaotati kahe mängu kokkuvõttes 2:4 FC Kopenhaagenile.

FC Levadia - Istanbuli Galatasaray (#46, praegu #54)

27. august 2009. Pealtvaatajaid 1500. Euroopa liiga play-off ring. Mängu publikuhuvile pani kõva pitseri avamäng Türgis, mille Frank Rijkaardi juhendatav Galatasaray võitis 5:0. Kordusmäng Tallinnas jäi 1:1 viiki. Levadia värava lõi Sander Puri. Galatasaray võitis oma alagrupi ja langes 1/16-finaalis Madridi Atletico vastu.

FC Flora - Frankfurti Eintracht (#50, praegu #27)

25. juuli 2019. Flora ja sakslaste Frankfurt kohtusid Tallinnas Euroopa liiga 2. eelringi avamängus 8537 pealtvaataja ees. Eintracht läks 24. minutil mängu juhtima, Mihkel Ainsalu viigistas kümme minutit hiljem Konstantin Vassiljevi söödust. Frankfurti võiduvärava lõi 71. minutil peaga täna Los Angeles Galaxys mängiv bosnialane Dejan Joveljic. Frankfurt jõudis tol hooajal Euroopa liigas kaheksandikfinaali, kus jäädi kahe mängu kokkuvõttes 0:4 alla Baselile. Alagrupis mängiti teiste seas 2:1 üle Londoni Arsenal.

FC Flora - Belgradi Partizan (#67)

25. november 2021. Konverentsiliiga alagrupimäng 2000 pealtvaataja ees (koroonapiirang). Flora saavutas Martin Milleri 45. minuti iluväravast oma ajaloo kaalukaima võidu. Partizan pääses siiski teisena alagrupist edasi, võitis play-off'i avaringis Praha Spartat ning kaotas kaheksandikfinaalis hollandlaste Feyenoordile.

FC Levadia - Belgradi Crvena zvezda (#117, praegu #36)

8. august 2007. Meistrite liiga 1. eelringi korduskohtumine. Levadia sai 4000 pealtvaataja ees Denis Malovi ja Konstantin Nahki väravatest 2:1 võidu, aga kuna Serbia hiid oli avamängu 1:0 võitnud, pääsesid võõrsil värava reegli tõttu edasi nemad. Kolmandas eelringis kaotas Crvena zvezda Glasgow Rangersile, Euroopa liiga alagrupis kaotati kõik neli kohtumist.

FC Flora - Derby County (koht UEFA edetabelis puudus)

6. augustil 2001 pidas Flora 3000 pealtvaataja ees sõpruskohtumise Mart Poomi toonase koduklubiga. Inglise klubi võitis Stefano Eranio ja Fabrizio Ravanelli väravates 2:0. Poom oli vigastatud ning pidi mängu kõrvalt vaatama.

"Tahtsin väga mängida, teatasin soovist ka treenerile ja füsioterapeudile. Aga mul ei lubatud isegi treeningul palli püüda. Kahju, aga mõistetav - tähtsamad heitlused seisavad ees," ütles Poom.

Veel nimekaid vastaseid varasemast ajast:

FC Flora - Bukaresti Steaua 3:1 (kokkuvõttes 4:5) - 1998/99 Meistrite liiga 1. eelring

FC Flora - Belgradi Partizan 1:4 (kokkuvõttes 1:10) - 1999/00 Meistrite liiga 1. eelring

FC Levadia - Bukaresti Steaua 1:4 (kokkuvõttes 1:7) - 1999/00 UEFA Cupi 1. eelring

FC Levadia - Donetski Šahtar 1:5 (kokkuvõttes 2:9) - 2000/01 Meistrite liiga 2. eelring

FC Flora - Zagrebi Dinamo 0:1 (kokkuvõttes 0:2) - 2001/2002 UEFA Cupi kvalifikatsioonring