Suurbritannia ralli lõpetati Parki surma tõttu
(215)
Suurbritannia ralli lõpetati. Kell 16:00 peeti finišitseremoonia, kus šempanjat ei pritsitud, see asendati minutise leinaseisakuga. Ära jäi ka pressikonverents.
Suurbritannia ralli oleks võitnud 14 katse aegade kokkuvõttes Sebastien Loeb, teine oleks olnud Petter Solberg ja kolmas Marcus Grönholm.
Leina märgiks palus Peugeot meeskond võistluste arvestusest välja arvata kolmanda koha saanud esisõitja Marcus Grönholmi tulemuse, samuti loobus rallivõidust Sebastien Loeb — ta võttis meelega vastu karistuse ja lõpetas kolmandana oma meeskonnakaaslase Francois Duvali järel.
Seega sai ralli ametliku esikoha Petter Solberg, teine oli Duval ja kolmas Sebastien Loeb.
Ralli 15. katse katkestati Markko Märtini autoga juhtunud õnnetuse tõttu (Loe eraldi lugu). Märtin rammis oma auto parema küljega puud. Michael Park hukkus.
Teelt sõitis katsel välja ka Gigi Galli, kes suutis siiski auto kraavist välja tuua ja katse lõpetada.
Ralli 14. kiiruskatsel (SS14) oli Markko Märtin seitsmes, hoides selle järel kuuendat kohta ka üldkokkuvõttes. Katse võitis Marcus Grönholm. Harri Rovanperä tegi autoga pirueti.
Suurbritannia ralli esikümme 14. kiiruskatse järel:
| Koht | Sõitjad | Auto | Aeg |
|---|---|---|---|
| 1 | Sébastien LOEB | CITROEN | 2.30.00.5 |
| Daniel Elena | Xsara WRC | ||
| 2 | Petter SOLBERG | SUBARU | +42.1 |
| Phil Mills | Impreza WRC 05 | ||
| 3 | Marcus GRÖNHOLM | PEUGEOT | +1.23.9 |
| Timo Rautiainen | 307 WRC | ||
| 4 | François DUVAL | CITROEN | +1.59.5 |
| Sven Smeets | Xsara WRC | ||
| 5 | Harri ROVANPERÄ | MITSUBISHI | +2.11.5 |
| Risto Pietiläinen | Lancer WRC05 | ||
| 6 | Markko MÄRTIN | PEUGEOT | +2.33.4 |
| Michael Park | 307 WRC | ||
| 7 | "Gigi" GALLI | MITSUBISHI | +2.49.8 |
| Guido D’Amore | Lancer WRC05 | ||
| 8 | Manfred STOHL | CITROEN | +3.17.1 |
| Ilka Minor | Xsara WRC | ||
| 9 | Roman KRESTA | FORD | +3.55.6 |
| Jan Tománek | Focus RS WRC 04 | ||
| 10 | Colin McRAE | SKODA | +4.10.6 |
| Nicky Grist | Fabia WRC |
Laupäev Suurbritannia rallil: (Vaata pilte)
Päeva viimasel, Cardiffi publikukatsel (SS13), oli Märtin kolmas, kaotades Sebastien Loebile 0,1 sekundiga ja Mark Higginsile 1,1 sekundiga.
Kaheteistkümnendal kiiruskatsel (SS12) oli Märtin kaheksas-üheksas. Katsevõidu võttis Sebastien Loeb. Francois Duval ja Marcus Grönholm möödusid Harri Rovanperäst.
Üheteistkümnendal kiiruskatsel (SS11) oli Märtin kaheksas, selle järel ralli üldkokkuvõttes kuues. Katse võitis Sebastien Loeb.
Kümnendal katsel (SS10) näitas Markko Märtin kaheksandat aega ja hoidis sellega endiselt ralli kuuendat kohta.
Üheksandal katsel (SS9) oli Märtin kuues ja hoidis ka selle järel ralli üldkokkuvõttes kuuendat kohta. Katse võitnud Loeb asus lähimast jälitajast, Solbergist 23,7 sekundi kaugusel.
Kaheksandal kiiruskatsel (SS8) näitas Markko Märtin kolmandat aega ja hoidis sellega endiselt kuuendat kohta. Esikolmiku moodustasid Loeb, Solberg ja Rovanperä.
Ralli seitsmenda kiiruskatse (SS7) eel sai starti hilinemise eest kaheminutilise karistuse Jari Matti Latvala. Henning Solberg ja Chris Atkinson sõitsid katsel teelt välja. Francois Duval suretas stardis auto välja. Markko Märtin näitas kolmandat aega ja tõusis kuuendaks.
Suurbritannia ralli esikümme teise võistluspäeva järel:
| Koht | Sõitjad | Auto | Aeg |
|---|---|---|---|
| 1 | Sébastien LOEB | CITROEN | 2.15.12.7 |
| Daniel Elena | Xsara WRC | ||
| 2 | Petter SOLBERG | SUBARU | +44.7 |
| Phil Mills | Impreza WRC 05 | ||
| 3 | Marcus GRÖNHOLM | PEUGEOT | +1.29.8 |
| Timo Rautiainen | 307 WRC | ||
| 4 | François DUVAL | CITROEN | +1.53.2 |
| Sven Smeets | Xsara WRC | ||
| 5 | Harri ROVANPERÄ | MITSUBISHI | +1.53.9 |
| Risto Pietiläinen | Lancer WRC05 | ||
| 6 | Markko MÄRTIN | PEUGEOT | +2.24.4 |
| Michael Park | 307 WRC | ||
| 7 | "Gigi" GALLI | MITSUBISHI | +2.44.2 |
| Guido D’Amore | Lancer WRC05 | ||
| 8 | Manfred STOHL | CITROEN | +3.01.3 |
| Ilka Minor | Xsara WRC | ||
| 9 | Roman KRESTA | FORD | +3.37.9 |
| Jan Tománek | Focus RS WRC 04 | ||
| 10 | Mark HIGGINS | FORD | +3.50.1 |
| Bryan Thomas | Focus RS WRC 02 |
Reede Suurbritannia rallil:(Vaata pilte)
Kuuendal kiiruskatsel (SS6) oli Markko Märtin seitsmes, tõuses kokkuvõttes kaheksandale kohale. Katse võitis Marcus Grönholm, rallit aga juhtis katse järel Sebastien Loeb.
Suurbritannia ralli viiendal kiiruskatsel (SS5) oli Markko Märtin üheksas ja langes üheksandaks ka kokkuvõttes. Rallit juhtis Loeb, teine oli Solberg ja kolmas Rovanperä. Colin McRae suretas stardis oma auto mootori välja.
Suurbritannia ralli neljandal kiiruskatsel (SS4) oli Markko Märtin 11. — 12. Kokkuvõttes langes ta sellega seitsmendaks. Katse võitis Sebastien Loeb. Teine oli teeninduse järel hoo tagasi saanud Marcus Grönholm.
Kolmandal kiiruskatsel (SS3) oli Markko Märtin kuues. Katsevõidu võttis Sebastien Loeb, teine oli Petter Solberg ja kolmas Harri Rovanperä.
Teisel kiiruskatsel (SS2) oli Marcus Grönholmil probleeme auto piduritega, seetõttu kaotas ta üldkokkuvõttes juba ka Markko Märtinile. Ralliliidriks tõusis Sebastien Loeb, teise koha võttis Petter Solberg ja kolmanda Harri Rovanperä. Märtin oli katsel 14. ja hoidis üldkokkuvõttes kaheksandat kohta.
Rallit asus esimese kiiruskatse (SS1) järel juhtima Marcus Grönholm, teine oli Sebastien Loeb ja kolmas Petter Solberg.
Suurbritannia ralli esikümme esimese päeva lõpuks:
| Koht | Sõitjad | Auto | Aeg |
|---|---|---|---|
| 1 | Sébastien LOEB | CITROEN | 1.18.12.0 |
| Daniel Elena | Xsara WRC | ||
| 2 | Petter SOLBERG | SUBARU | +9.9 |
| Phil Mills | Impreza WRC 05 | ||
| 3 | Harri ROVANPERÄ | MITSUBISHI | +31.5 |
| Risto Pietiläinen | Lancer WRC05 | ||
| 4 | Marcus GRÖNHOLM | PEUGEOT | +1.11.1 |
| Timo Rautiainen | 307 WRC | ||
| 5 | François DUVAL | CITROEN | +1.12.4 |
| Sven Smeets | Xsara WRC | ||
| 6 | Christopher ATKINSON | SUBARU | +1.21.3 |
| Glenn Macneall | Impreza WRC 05 | ||
| 7 | Henning SOLBERG | FORD | +1.21.9 |
| Cato Menkerud | Focus RS WRC 04 | ||
| 8 | Markko MÄRTIN | PEUGEOT | +1.26.7 |
| Michael Park | 307 WRC | ||
| 9 | Toni GARDEMEISTER | FORD | +1.27.1 |
| Jakke Honkanen | Focus RS WRC 04 | ||
| 10 | "Gigi" GALLI | MITSUBISHI | +1.34.2 |
| Guido D’Amore | Lancer WRC05 |